«Наша Украина» и БЮТ снова вместе

Юлия Тимошенко заявила, что БЮТ и «Наша Украина» подписали документ об объединении в «единую оппозицию». Об этом она заявила в понедельник в программе «Эпицентр» на канале «Студія 1+1».

По ее словам, она пришла на программу с приятной новостью «о том, что мы действительно объединили оппозицию». Отвечая на вопрос: можно ли расценивать ее слова, как официальное заявление о создании оппозиции, она ответила: «Я думаю, да».

Тимошенко отметила, что БЮТ работал над этим очень долго, над тем, чтобы эта оппозиция была сильной, чтобы «вона не рвала полномочий, и сегодня вечером это удалось».

Она подтвердила, что БЮТ ни при каких условиях не будет сотрудничать с Партией регионов.

В начале программы она заметила, что «с таким качеством политики, которое делает правительство Виктора Януковича, оппозиций в Украине должен быть как звезд на небе. Отдельных оппозиционных граждан, оппозиционных партий, объединений граждан – потому что каждая достойная партия и каждый гражданин обязаны быть в оппозиции».

Тимошенко сообщила, что сегодня (5 февраля, - Ред.) состоялась её встреча с президентом Украины Виктором Ющенко, и они достаточно конструктивно обсудили политическую ситуацию.

«Мы поняли, что при всех ошибках, которые были допущены и одной, и другой стороной, и вообще в политикуме, собственно, сегодня у нас нет иного пути, чем собирать все демократические силы, объединяться и двигаться вперед», - сказала она.

Она также заявила, что БЮТ никогда не проголосует за досрочное прекращение полномочий президента Ющенко. «Голосов БЮТ никто не дождется, чтобы разрушать позиции действующего президента», - сказала она, передает «proUA».

Также на сайте «proUA» опубликовано заявление БЮТ и НУ.

Приводим его текст полностью:
«ЗАЯВЛЕНИЕ
фракций Блока Юлии Тимошенко и «Наша Украина»
в Верховной Раде Украины

О СОВМЕСТНОЙ ОППОЗИЦИОННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ В ПАРЛАМЕНТЕ

Усвідомлюючи свою спільну відповідальність за збереження державної незалежності України, прагнучи захистити демократію і права кожного громадянина від поновлення диктатури кланів

фракції Блоку Юлії Тимошенко і «Наша Україна» заявляють про спільну опозиційну діяльність у Верховній Раді України п’ятого скликання.

Наша мета - спільно відстоювати ідеали та цінності, виборені українським народом у 2004 році - свободу, демократію, національну єдність, подолання корупції, справедливу соціальну політику.

Незважаючи на добре організовану кампанію з дискредитації ідеалів Майдану, на парламентських виборах 2006 року український народ віддав більшість голосів за представників демократичних сил, підтвердивши своє прагнення свободи, демократії та європейського розвитку.

На жаль, внаслідок зради Соціалістичною партією України своїх виборців, демократичні сили опинилися в меншості, а владу в парламенті та уряді захопила коаліція у складі Партії регіонів, соціалістів та комуністів.

Піврічна діяльність цієї коаліції засвідчила, що вона не лише не спроможна покращити життя українського народу, але, навпаки, спричинила небачене зростання цін і тарифів з одночасним уповільненням зростання заробітної плати та пенсій. Зусилля уряду і «антикризової» коаліції спрямовані на реставрацію кучмізму, кардинальну зміну внутрішньої і зовнішньої політики, відродження кланово-корумпованої економіки і торгівлю національними інтересами України. Ігноруючи Конституцію і закони, розтоптуючи права опозиції і зневажаючи своїх співгромадян, коаліція руйнує підвалини єдності країни, здійснює масштабні кадрові чистки, веде наступ на права і свободи кожного українця.

Ми висловлюємо готовність:

- спільно працювати над новою редакцією Конституції України та ініціювати скасування незбалансованих конституційних змін;

- запровадити імперативний мандат для депутатів всіх рівнів на період формування демократичної політичної системи, становлення цивілізованих політичних традицій та припинення корупційного розкладання місцевої та центральної влади.

- домагатися проведення дострокових парламентських виборів та виборів депутатів місцевих рад;

- спільно опрацювати та конституційно закріпити статус місцевого самоврядування, відповідно до європейських традицій, посиливши повноваження місцевого самоврядування та передбачивши це в новій редакції Конституції. В зв’язку з цим ми домовляємося не підтримувати законопроект № 3207-1 в даній редакції;

- підтримати прийняття узгодженого законопроекту «Про парламентську

опозицію».

- спільно розробити пакет законопроектів щодо підвищення рівня

мінімальної заробітної плати, покращення послуг охорони здоров’я та

інших соціальних гарантій;

- забезпечити співпрацю фракцій Блоку Юлії Тимошенко і «Нашої України» в місцевих радах;

- представляти консолідовану позицію перед міжнародною спільнотою;

- спільно погоджувати та підтримувати кадрові пропозиції, які вносяться на розгляд Верховної Ради

Ми ніколи не підтримаємо прийняття змін до Конституції, що руйнують систему державного управління, ставлять під загрозу територіальну цілісність країни, деформують систему виконавчої влади або обмежують Конституційні повноваження Президента України.

Ми не будемо підтримувати прийняття та подолання вето Президента України на:

- запропоновані «антикризовою» коаліцією законопроекти про основи зовнішньої та внутрішньої політики, про Президента, Раду національної безпеки й оборони, про Конституційний Суд, про нормативно-правові акти, про місцеві державні адміністрації.

- будь-які інші законодавчі акти, якими будуть звужені права І свободи громадян, суверенітет українського народу, повноваження Конституційного Суду, органів місцевого самоврядування.

- будь-які зміни до державного бюджету, що скорочують фінансування соціальної та гуманітарної сфери, національної безпеки та системи місцевого самоврядування.

Ми переконані, що започаткована нами співпраця відродить єдність демократичних сил не лише в парламенті, а й у суспільстві. Наша країна має право на краще життя. Наша спільна опозиційна діяльність дозволить якнайскоріше усунути кримінально-олігархічну владу і, шляхом розпуску парламенту та дострокових виборів, відродити демократичний європейський розвиток України».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.