Представители Свято-Дмитриевской парафии УАПЦ требуют закрыть Госкомрелигии

Представители Свято-Дмитриевской парафии УАПЦ написали вице-премьер-министру по гуманитарным вопросам Николаю Томенко открытое письмо, в котором требуют закрыть Государственный комитет по делам религии уволить должностных лиц, которые принимали участие в инициировании конфликтов между церквями.

Авторы письма – ктитор (староста парафии) Свято-Дмитриевской парафии УАПЦ Ольга Ризниченко и глава Харьковского краевого Братства Св. апостола Андрея Первозванного Вадим Приходченко, также требуют уволить с должности главу Госкомрелигии Виктора Бондаренко и «создать комиссию, которая расследовала бы факты вмешательства бывшей власти во внутренние дела церкви, в том числе, и внедрение в нее людей с криминальным прошлым».

Ниже приводим полный текст открытого письма:

«Ми, парафіяни Свято - Дмитрівської парафії УАПЦ м. Харкова, вимагаємо негайно: 1. Скасувати Держкомрелігії, як було обіцяно Президентом; 2. Звільнити посадовців, які брали участь в інспіруванні конфліктів між Церквами і руйнації їх з середини. Передусім - п. Віктора Бондаренка, голову Держкомрелігії 3. Створити комісію, яка б розслідувала факти втручання попередньої влади у внутрішні справи Церкви, і зокрема, впровадження в неї осіб з кримінальним минулим, діяльність яких була спрямована на дискредитацію Церкви.
16.03 2005 р. Харківське крайове братство Св. апостола Андрія Первозваного отримало відповідь на заяву з приводу захоплення Патріархії УАПЦ бандою В.Кудрякова, яку було надіслано до Кабінету Міністрів 7.02 2005 р. За дорученням Кабміну відповідь надав голова Держкомрелігії В.Бондаренко.
По-перше, одна з перших заяв Президента В.Ющенка стосувалась того, що Держкомрелігії буде скасований. По-друге, чому досі працює на посаді його Голови доктор наукового атеїзму п. В.Бондаренко, який був від кучмівського режиму одним з організаторів політичного втручання у справи УАПЦ, починаючи з 2000 р., зокрема, впровадження на керівні посади осіб з кримінальним минулим, типу В.Кудрякова?
Як випливає із відповіді п.Бондаренка, не Кудряков з кампанією вчинили розбійний напад на Патріархію, а в усьому винний Ю.А.Ісіченко – так по-світському названий у листі п. Бондаренка архієпископ Ігор, керуючий справами УАПЦ. Між іншим, один з найповажніших і відомих у церковних колах світу вкраїнських священиків, богослов та історик церкви. Виявляється, це він, Ісіченко, якого самозваним “Блаженнішим митрополитом”, певне, не без інструкцій Кучми і самого Бондаренка, було “скреслено з числа архієреїв УАПЦ, позбавлено всіх посад УАПЦ і виведено за штат УАПЦ”, не впускав “законних власників” у приміщення Патріархії. І тому вони, “представники керівництва УАПЦ, спробували цим приміщенням заволодіти конфліктно”.
При цьому, як зазначається у п. Бондаренка, священикам і працівникам Патріархії, які постраждали від рук кудряковських бандитів, керівництвом Шевченківського РУ ГУ МВС України м. Києва у порушенні кримінальної справи відмовлено. Натомість “в провадженні суду Шевченківського району м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом Патріархії Української автокефальної православної церкви (тобто Кудрякова і кампанії) до Ісіченка Юрія Андрійовича та організацій, що розміщені в цьому приміщенні без відповідного погодження із власником.”
Отже, мало того, що бандити, яких колишня влада включно з п.Бондаренком виплекала і прищепила до нашої Церкви, чинять розбійні напади проти здорової частини Церкви, яку в свій час не вдалося ні купити, ні скомпрометувати, і нова влада на це не реагує, так ще й руками цієї нової влади бандити прагнуть цю здорову частину Церкви остаточно донищити.
Зрозуміло, що нашому глибокому обуренню щодо такого розвитку подій не має меж. Заявляємо, що в разі ігнорування вимог наші дії, розраховані на широкий суспільний інтерес, будуть більш рішучими.
Титар Свято-Дмитрівської парафії УАПЦ м. Харкова - Ольга Різниченко.
Голова Харківського Крайового Братства Св. апостола Андрія Первозваного - Вадим Приходченко».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.