Заявление НАК «Нафтогаз України» по ситуации с транзитом газа

«С 30 декабря 2005 года ОАО «Газпром» систематически нарушал условия действующего долгосрочного Контракта «Об объемах и условиях транзита российского природного газа по территории Украины». В одностороннем порядке были сокращены поставки по ряду направлений, которыми осуществляется транзит газа в страны Европы» — заявляет пресс-центр НАК «Нафтогаз України».

«31 грудня 2005 року між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» відбулися переговори щодо умов надання послуг по транзиту російського газу та оплати за них в 2006 році. Всі вимоги російської сторони, висловлені в ході переговорів, були прийняті українською стороною. В результаті переговорів було досягнуто домовленості про те, що в першому кварталі 2006 року умови транзиту російського газу та оплати за нього залишаться такими ж, як і в 2005 році. Проект договору, в якому передбачався перехід на ринкові принципи оплати за газ з 2 кварталу 2006 року, був направлений російській стороні 31 грудня о 23.09 за московським часом.

Попри це, 1 січня 2006 року о 10.00 на передаточних пунктах газу ГВС Валуйки постачання газу було припинене повністю, а на ГВС Сохранівка та Суджа – скорочене. При цьому скорочено обсяги газу, призначеного для забезпечення транзиту в Європу.

Загальне скорочення обсягів постачання газу складає 187 млн куб м на добу.

НАК «Нафтогаз України» заявляє, що подібні дії є неприпустимими, оскільки створюють загрозу постачанню природного газу до Європи."

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Прес-реліз

Росія компенсувала обсяги недопоставленого газу ВАТ “Газпром” в Європу - телеграма ВАТ “Газпром”

2 січня 2005 року м. Київ

2 січня 2005 року ВАТ “Газпром” надіслав телеграму НАК “Нафтогаз України”. У телеграмі вказано, що у зв’язку з прийнятим рішенням про компенсацію недопоставок газу ВАТ “Газпром” споживачам Західної Європи “Газпром” вживає заходів щодо збільшення подачі газу на кордон РФ-Україна на величину недопоставок. Таким чином “Газпром” визнав, що не забезпечив достатніх обсягів газу для транзитного постачання в країни Європи через територію України.

За інформацією НАК “Нафтогаз України”, наразі відбувається процес підготовки газоперекачувальних агрегатів до прокачування збільшених обсягів газу.

Виходячи з ситуації, що склалася з постачанням російського газу до Європи, НАК “Нафтогаз України” заявляє наступне.

1. В зв’язку з тим, що між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” не було досягнуто домовленостей про зміну чинних умов транзиту російського газу через територію України та оплати за нього, українська сторона у цих відносинах керується чинною довгостроковою договірною базою між “Нафтогазом” і “Газпромом”.

2. Всі об’єми газу, надані російською стороною для транзиту в Європу територією України з початку 2006 року, були протранзитовані в повному обсязі. Транзит забезпечувався за рахунок власних ресурсів технологічного газу НАК “Нафтогаз України”.

3. 1 січня 2006 року баланс споживання газу в Україні забезпечувався за рахунок газу власного видобування, газу, відібраного з підземних сховищ та газу, закупленого в Туркменістані.

Українська сторона за умови надходження російського газу до газотранспортної системи України й надалі неухильно виконуватиме всі зобов’язання щодо транзиту російського газу до Європи відповідно до чинних контрактів.

Прес-служба Міністерства палива та енергетики
Прес-центр НАК “Нафтогаз України”

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.