Заявление Харьковского областного совета

Свое негодование поведением сторонников Виктора Ющенко выразил сегодня Харьковский областной совет. Сессия областного совета приняла заявление, в котором «потребовала прекратить вмешательство во внутренний процесс Украины заграничных сторонников и спонсоров Виктора Ющенко».

З А Я В А О Б Л А С Н О Ї Р А Д И
21 листопада відбулися вибори Президента України. За повідомленням Центральної виборчої комісії, після обробки 99,48% протоколів Віктор Янукович отримав 49,39 %, Віктор Ющенко – 46,71 % голосів виборців.
В Харківській області за Віктора Януковича проголосувало 70,25 %, за Віктора Ющенка – 24,05 %.

Штаб Віктора Ющенка, не чекаючи офіційного рішення ЦВК, звернувся до громадян України з заявою про невизнання результатів виборів і закликав своїх прибічників до акції громадської непокори.
Ситуація загострюється і може призвести до непередбачуваних наслідків.
Дії прибічників Віктора Ющенка викликають наше глибоке занепокоєння. Спроби незаконним силовим шляхом відмінити результати виборів не можуть бути виправданими ніякими звинуваченнями у порушеннях, тим паче, що в більшості з них винні прибічники Ющенка.

Ми обурені образами, що лунають з табору Ющенка на адресу мільйонів українських виборців, що віддали свої голоси Віктору Януковичу.
Ми вимагаємо припинити втручання у внутрішній процес України закордонних прибічників і спонсорів Віктора Ющенка, які намагаються нав’язати Україні грузинський сценарій розвитку подій і штовхнути український народ на безладдя та розбрат. Такі дії неминуче призведуть до розколу країни, поставлять під загрозу завоювання України у сфері демократизації політичної системи і економічного розвитку. Під сумнів ставиться саме існування Української держави.

Саме тому ми вважаємо, що будь-які проблеми, в тому числі оцінка ходу та результатів президентських виборів, мають вирішуватися у відповідності з чинним законодавством і Конституцією України.
Ми рішуче засуджуємо спробу В.Ющенка та його прибічників здійснити конституційний переворот та силове захоплення влади.

Віктор Янукович вже зробив перший крок, заявивши про готовність врахувати думку виборців Ющенка і надати гідне місце їх лідерам у новій системі державної влади. Тепер Ющенко має наочно продемонструвати, чи дійсно він є демократом та патріотом України, припинить провокаційні дії що посилюють конфронтацію між громадянами.
Ми закликаємо обидві сторони негайно сісти за стіл переговорів і знайти шляхи виходу українського суспільства із стану конфронтації.

Водночас заявляємо: мешканці нашої області, що проголосували за Віктора Януковича, в змозі законним шляхом захистити свій вибір.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.