Юлия Тимошенко: Правительство будет обращаться к банкам с просьбой пролонгировать сельхозкредиты до марта

Украинское правительство будет обращаться к банкам с просьбой пролонгировать кредиты для сельхозпроизводителей до марта следующего года. Об этом сегодня в прямом эфире Харьковской областной государственной телерадиокомпании заявила премьер-министр Украины Юлия Тимошенко.

По ее словам, такой шаг будет сделан для того, чтобы дать возможность сельхозпроизвоителям хранить зерно и продавать его тогда, когда его закупочная цена будет максимально выгодной для производителя.

По словам Юлии Тимошенко, государство не может в полном объеме выкупить у сельхозпроизводителя зерно по выгодной для селян цене – 690 грн. «Якщо сказати, що держава скупить весь хліб у країні по ціні 690 грн., то я скажу неправду», – заявила Юлия Тимошенко.

Юлия Тимошенко, премьер-министр Украины: «Є формування ринку. У нас достатньо великий обсяг зерна завжди йшов на експорт. До сільгоспвиробника не завжди доходила справжня ціна ринкова на зерно. Тому у нас є план в декількох лаконічних пунктах. Пункт перший: держава може викупити рівно стільки, скільки потрібно країні, скільки може викупити ДАК “Хліб України”, за таку ціну. Власне кажучи, 690 грн. і 20%, ми даємо гроші виробнику, але він не втрачає власності на зерно. Найбільші ціни бувають десь на початку наступного року. І наше завдання, щоб селянин не продавав хліб по бросовій ціні, а мав фінанси, щоб зберігати до того моменту, коли ціна буде максимальною на ринку. Ми беремо у заставу зерно, даємо 80% заставної вартості, щоб він міг повернути кредити, підготуватися до нового сезону, але якщо він хоче продати, він у будь-який момент може звернутися, взяти і продати по максимальній ціні без посередників. Друге – ми будемо серйозно займатися підписанням міжнародних угод на постачання зерна на експорт. І саме ті ціни, які підпишемо в цьому контракті, ми будемо давати як власні ціни закупівлі на внутрішньому ринку».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.