Защитники кинотеатра «Боммеръ» собрали больше тысячи подписей под письмом Василию Салыгину

Больше тысячи подписей собрали члены оргкомитета «Интеллектуальному городу – интеллектуальное кино» под открытым письмом главе облсовета Василию Салыгину. Авторы письма протестуют против закрытия кинотеатра «Боммеръ» в Харькове. Подписи под обращением к главе облсовета члены оргкомитета начали собирать в воскресенье во время акции в защиту кинотеатра, который областной совет как коммунальное имущество хочет продать.

Вчера члены оргкомитета передали письмо главе облсовета, главе облгосадминистрации и всем депутатам облсовета. Теперь - ждут реакции.
Одновременно готовится еще одно обращение уже в Киев – правительству и профильному министерству – от деятелей культуры и искусства.

Ниже приводим полный текст письма:

«Відкритий Лист

Шановний Василю Вікторовичу та народні обранці!

У 2003 році був укладений договір оренди між Управлінням майном комунальної власності Харківської облдержадміністрації та ТОВ „кінотеатр “Боммер”” про оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства „кінотеатр “Зустріч””. За час оренди стан цього приміщення значно поліпшився, а кінотеатр “Боммер” здобув статус одного з найкращих кінотеатрів міста Харкова. Це єдиний кінотеатр у місті, в якому глядачі мають можливість подивитись некомерційні фільми, у ньому проводяться різноманітні фестивалі сучасного європейського та азіатського кіно. Крім того, лише завдяки кінотеатру “Боммер” ми знаємо про те, що українське кіномистецтво не стоїть на місці, бо тільки тут відбуваються покази робіт студентів з усієї України.

Незважаючи на це, Харківська обласна рада рішенням № 217-5 “Про відчуження об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, області” від 03.04.2007 (далі – Рішення № 217-5) починає конкурсний продаж приміщення кінотеатру “Боммер”, не залишаючи права діючим орендарям зробити капітальний ремонт приміщення комунальної власності до сторіччя кінотеатру та продовжити популяризацію інтелектуального кіно.
Рішення № 217-5 порушує не лише викладені вимоги діючого законодавства, але й доручення Кабінету міністрів України, який в додатку до листа МКТ від 30.05.06 № 307/9/10-06 доручив головам облдержадміністрацій “вжити невідкладних заходів щодо збереження комунальних закладів кіновідеопрокату і кіновідеомережі”.

Крім того, частина друга статті 777 Цивільного кодексу України передбачає переважне право наймача перед іншими особами, у разі продажу речі, переданої у найм, на її придбання. В умовах ненадання пропозиції орендодавцем приватизації даного приміщення орендарем, продаж цього приміщення за конкурсом суттєво порушує права, надані орендарю законодавством України.

Частина перша статті 140 Конституції України визначає місцеве самоврядування, як “право територіальної громади – жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України”.

Частина 2 статті 140 Конституції України передбачає, що “місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи”.

Згідно з частиною 3 статті 140 Конституції України “органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради”.

Згідно з частиною 1 статті 327 Цивільного Кодексу України “у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді”. Управління цим майном, відповідно до частини 2 статті 237 Цивільного Кодексу України, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Виходячи з цього, вважаємо за необхідне відзначити, що Харківська обласна рада, прийнявши рішення № 217-5, не лише порушила законодавство України, але й не виконала обов'язок представництва інтересів територіальної громади.

В доповнення до цього, рішення № 217-5 порушує наші конституційні права, а саме “право на вільний розвиток особистості”, надане статтею 23 Конституції України, та право громадян для задоволення своїх потреб “користуватися об’єктами державної та комунальної власності”, надане статтею 41 Конституції України.

Учасники акції протесту “Інтелектуальному місту – інтелектуальне кіно”, яка відбулася 22-го квітня 2007 року на майдані Конституції, вимагають переглянути та відмінити рішення Харківської обласної ради № 217-5 “Про відчуження об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, області” від 03.04.2007.

Резонанс, якого набула ця акція, свідчить про те, що жителям міста Харкова не байдужа подальша доля кінотеатру “Боммер”. Молодь Харківщини, майбутнє міста та країни, бажає розвиватись духовно, дивитись інтелектуальне некомерційне кіно та виступає за те, щоб кінотеатр “Боммер” було залишено діючим орендарям, а не переформатовано в черговий заклад прокату американської кінопродукції або ще гірше – в торговий центр».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.