ООО «Форекс» заявляет, что уголовное дело в отношении него возбуждено незаконно

Руководство ООО «Форекс» заявляет, что уголовное дело по факту мошенничества со стороны сотрудников их предприятия возбуждено незаконно. Напомним, что 15 апреля ЦОС УМВДУ в Харьковской области распространил сообщение о том, что по факту мошенничества ООО «Форекс» возбуждено уголовное дело и граждан, которые пострадали от действий организации, просят обратиться в милицию.

Сегодня директор ООО «Форекс» Даниил Боровой завил Медиа-группе "Объектив", что уголовное дело возбуждено незаконно, а правоохранители, которые ведут это дело, вынуждают их клиентов писать жалобы.

ООО «Форекс» - финансовый букмекер, который принимает ставки на повышение или понижение курсов мировых валют. Директор «Форекса» утверждает, что их клиенты подписывают специальный документ - "Уведомление о риске", которым клиент уведомляется о “всевозможных неблагоприятных для него последствиях участия в пари на изменениях курсов финансовых активов и, в том числе, что он не может проиграть больше денежных средств, чем депонировал у Букмекера”. Таким образом компания не гарантирует, что ставка клиента будет обязательно прибыльной.

Ниже прилагается полный текст заявления руководства ООО «Форекс» по поводу действий харьковских правоохранителей:

"15" квітня 2005 року в засобах масової інформації та на інтернетсайтах Харківщини було зроблено повідомлення наступного змісту "Слідчим управлінням УМВС України в Харківській області розслідується кримінальна справа за фактом шахрайства відносно громадян з боку працівників ТОВ "Форекс", розташованого за адресою м. Харків, вул.. Новгородська, 11. Громадяни, які вважають себе потерпілими від незаконних дій цієї комерційної структури, а також свідки та очевидці, можуть звертатися за телефонами: 7-000-573, 7-072-966,7-072-944".

В свою чергу маємо повідомити, що кримінальна справа по факту шахрайства стосовно працівників ТОВ "Форекс" , порушена незаконно, складу злочину в діях працівників Товариства немає.
Багато з наших клієнтів, з якими ми тривалий час працювали, зараз телефонують нам і скаржаться на те, що працівники Слідчого управління УМВС України в Харківській області викликають їх, телефонуючи за їх телефонами, і під час особистої зустрічі фактично змушують написати заяву на працівників ТОВ "Форекс" про ніби-то шахрайські дії.
Але вказані дії працівників УБОЗ є незаконними, так як відповідно до ч.3 ст. 22 КПК України: Забороняється домагатись показань обвинуваченого та інших осіб , які беруть участь у справі, шляхом насильства, погроз та інших незаконних заходів.

Нам відомо, що деякі клієнти написали відповідні заяви, але це ті громадяни, які не знають про те, що відповідно до чинного законодавства України існує кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину.

Так відповідно до ст. 383 КК України передбачено відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Тому, особи, які вже написали заяви про ніби-то вчинення працівниками ТОВ "Форекс" шахрайства стосовно них, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, а саме за ч.2 ст. 383 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Незаконні дії працівників УБОЗ також містять в собі склад злочину, який передбачено ст. 365 КК України : "Перевищення влади або службових повноважень". З відповідними зверненнями ми вже звернулися до Генеральної прокуратури України та до Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Крім того, коли буде закрита вказана кримінальна справа, яка порушена за явно надуманими мотивами, ми будемо звертатися до суду з наміром відшкодувати заподіяні нам незаконними діями працівників УБОЗ МВС України в Харківській області, моральні та матеріальні збитки, в тому числі і з громадян, які написали завідомо неправдиві заяви. На жаль за незаконні дії посадових осіб державних органів відповідальність несе держава, а тому на даний час ми ще маємо такі прецеденти, коли працівники міліції фактично не несуть жодної майнової відповідальності, за величезні збитки, які вони завдають добросовісним підприємцям, своїми незаконними діями.

Сподіваюсь, що наші звернення до Генеральної прокуратури будуть вивчені належним чином, і незаконним діям посадових осіб Харківського УБОЗу буде дана правова оцінка відповідно до норм чинного Кримінального кодексу України.»

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.