Web Analytics

«Невдала фраза»: представник Зеленського — про тарифне питання

Представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що Володимир Зеленський не обіцяв знизити тарифи на комунальні послуги і жартував про це, а потім вибачився «за невдалу фразу».

Питання щодо тарифів представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус 11 червня обговорював в інтерв'ю програмі «Он воно як» — спільному проекту BIHUS.info і «24 каналу».

Герус торкнувся теми формування тарифів на газ, електроенергію, воду тощо. Спрогнозувати, чи будуть вони змінюватися та коли цього очікувати, він не зміг.

«Я не візьмусь так підтверджувати, що точно не буде пониження тарифів — я сподіваюсь, що буде. Але давати популістичних обіцянок я теж не візьмусь», — зазначив він.

Андрій Герус також заявив, що Володимир Зеленський «напряму ніде не обіцяв зниження тарифів».

«Він говорив, що нам потрібно збільшувати видобуток газу, нам потрібно інвестувати, і коли ми перестанемо імпортувати газ, а станемо нетто-експортером, а це можливо, тоді ціна газу в нас у країні впаде відсотків на 20-30, а може, навіть, і більше. І саме прямої обіцянки про зниження тарифів не давалося, щоби не виглядати популістично», — сказав представник глави держави.

«Зеленський жартував про тарифи, що вони високі. Зеленський жартував про «Роттердам+», що це несправедливо, що це корупційна формула. Але прямих обіцянок він дійсно не давав. Звичайно, люди навіть десь в напівнатяках хочуть бачити те, що вони хочуть бачити», — додав він.

Він зазначив, що треба розуміти і пам'ятати, «що це питання для людей є проблемою і що вони хочуть зниження тарифів».

Андрій Герус сказав, що питання щодо високих тарифів буде зняте, якщо будуть зростати доходи громадян.

«Якщо поставити питання про те, за що ви виступаєте — за зниження тарифів або підвищення зарплат і пенсій, думаю, другий варіант міг би перемогти. Це теж одна з стратегій — будувати економіку так, щоб вона розвивалася, щоб доходи людей росли, і тоді питання тарифів буде просто втрачати свою актуальність», — сказав Герус.

Наступного дня представник президента в Кабміні вибачився «за невдалу свою фразу про те, що Зеленський жартував про зниження тарифів».

«Дається взнаки брак політичного досвіду, зокрема у спілкуванні із журналістами. Звичайно, тарифи це болюча тема, а тому погана тема для жартів або необачних коментарів», — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Герус зазначив, що глава держави вже двічі скликав нараду щодо можливості пониження тарифів для населення.

«Але це має відбуватися не спричинивши девальвації, додаткової інфляції чи економічної кризи. Робота над цим триває», — заявив він.

Загалом, пояснив Герус, це буде комплексний план:

  • зниження тарифів там, де це можна зробити без негативних побічних ефектів;
  • демонополізація енергетичних ринків;
  • збільшення видобутку газу та залучення для цього іноземних інвесторів;
  • перегляд правил надання субсидій;
  • енергоефективність, термомодернізація житлового фонду;
  • ріст доходів населення.

«Наша думка була, що таке не можна робити, не маючи довіри та розуміння суспільства. Перед цим потрібно продемонструвати українцям тверді та справедливі дії регуляторів відносно енергетичних монополій, а також показати, що за розкрадання тарифних коштів наступає відповідальність», — зазначив Андрій Герус.

Під час передвиборчої кампанії Володимир Зеленський і його соратники неодноразово порушували тему тарифів на комунальні послуги.

Читайте MediaPort у Telegram