Web Analytics

«(Не)помітні історії»: харків'ян запрошують на фотовиставку про переселенців

У фотопроєкті зібрані історії дев'яти українців, які пережили полон, депортацію, сексуальне насильство чи залишили домівки на тимчасово окупованих територіях. 

Про це «МедіаПорту» розповіли у харківському Центрі допомоги врятованим

«На світлинах зображені найцінніші речі, які герої проєкту забрали з собою під час евакуації: ключі від квартири в Бердянську, книга з маріупольської бібліотеки, синьо-жовта стрічка, з якою герой пройшов полон у Херсоні, прикраси, які окупанти намагалися зірвати з дівчат на блокпосту, єдина сумка, яку жінці вдалося взяти з дому перед депортацією, записка від подруги, яка залишилася на окупованих територіях», — розповідають у центрі.

Фото: Центр допомоги врятованим

За даними міжнародних організацій, більше 5 млн людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами.

«Покидати дім і рідне місто було дуже боляче — все там було мені дороге, але й залишатися під окупантами я теж не могла. Зараз я знаю, що в будинок зайшли росіяни й усе з нього винесли. Але ключі я дуже бережу ― це мій звʼязок з рідним домом, і я хочу відімкнути ними свої двері, — каже героїня виставки Оксана (імена всіх героїв змінені з метою безпеки), яка отримала підтримку Центру допомоги врятованим.

Фото: Центр допомоги врятованим

Жінка додає, що мріє відкрити такий центр у рідному Бердянську: «Він буде дуже потрібен там після деокупації». 

Фото: Центр допомоги врятованим

Виставка «(Не)помітні історії» працюватиме з 11 грудня за адресою: вул. Сумська, 37 (у приміщенні Обласного палацу дитячої та юнацької творчості). Час роботи: понеділок — п’ятниця з 10:00 до 17:00.

Фото: Центр допомоги врятованимФото: Центр допомоги врятованим

До відкриття експозицію відвідав посол Королівства Бельгія Петер ван де Велде.

«Я дуже радий сьогодні бути в місті героїв Харкові й побачити виставку, яка змушує людей задуматися про те, що трапилося на всіх окупованих територіях. Тут представлені обʼєкти, але вони передають нам історії людей, які постраждали. Саме тому Центри допомоги врятованим дуже важливі, щоб допомогти українцям впоратися з пережитим. Маємо памʼятати, що ці страждання зумовлені агресією російської федерації. Звісно, я сподіваюся, що агресія та війна закінчаться якнайшвидше. А Бельгія буде продовжувати підтримувати Україну в її боротьбі», — зазначив ван де Велде.

Фото: Центр допомоги врятованим

Крім Харкова, виставка проходитиме ще у 9 містах: Чернівцях, Полтаві, Одесі,  Дніпрі, Мукачеві, Кропивницькому, Києві, Запоріжжі, Львові. 

Фото на головній: Центр допомоги врятованим

Блок новин за темою

Новини за темою