Web Analytics

«Небезпека переслідування зберігається» — кримський архієпископ Климент

Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) Климент прокоментував затримання.

3 березня російська поліція затримала архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента (Куща) на автовокзалі Сімферополя.

Архієпископ Климент, який є головою Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини й особам, позбавленим волі, планував відвідати судовий розгляд справи заарештованого в Росії громадянина України Павла Гриба в Ростові-на-Дону, повідомили у прес-службі ПЦУ.

Після 20-ї години за київським часом архієпископа відпустили з відділу поліції без протоколу.

Силовики затримали Климента, щоб зірвати його поїздку і зганьбити ім'я, розповів він сам у коментарі «Крим. Реалії». Російські силовики пред'являли Клименту начебто нецензурну лайку і наявність у його сумках «вкрадених з церкви» речей. 

«Є заява про те, що я нецензурно висловлювався на ринку, цього свідка приводили до відділку поліції, він звичайний бездомний…», — сказав архієпископ Климент.

«Мета — зганьбити моє ім'я. Мовляв подивіться, хто їздить до українців в в'язниці: злодій, який краде сам у себе, і церковник, який ходить по вулицях і матюкається на людей», — розповів він.

«Слава Богу, люба моя Україно. Я хотів би всім вам уклінно подякувати за підтримку. Дякую адвокатам. Я просив би всіх вас надалі молитися в першу чергу за хлопців, які ув’язнені…», — сказав Климент.

Фото: pomisna.info

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова сподівається, що після звільнення архієпископ зможе відвідати Павла Гриба.

«Архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента (Куща) відпустили з Київського районного відділку поліції міста Сімферополя, — написала Денісова на своїй сторінці в Facebook ввечері 3 березня. — Сподіваюся, що тепер він без перешкод доїде до ростовського СІЗО, щоб відвідати українського політв’язня Павла Гриба».

За словами Денісової, вона обговорювала ситуацію с російським омбудсменом Тетяною Москальковою. Москалькова повідомила, що у діях затриманого архієпископа не виявлено жодних порушень.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що стурбовані повідомленнями про затримання архієпископа Климента та планують звернутися з приводу цієї ситуації до ООН, Ради Європи та ОБСЄ.

«Ми стурбовані повідомленнями про затримання в окупованому Росією Криму архієпископа Православної церкви України Климента. Російські окупанти продовжують планомірний наступ на українське православ'я в Криму. Справжні утиски релігійних свобод і прав віруючих відбуваються на окупованих Росією територіях. Привернемо увагу до затримання владики Климента в ООН, РЄ та ОБСЄ», — прокоментувала ситуацію прес-секретар українського МЗС Катерина Зеленко на своїй сторінці в Twitter.

Читайте MediaPort у Telegram