Web Analytics

Не виключається, але не підтверджено — Зеленський про можливе збиття літака

Володимир Зеленський відреагував на заяви лідерів США, Канади та Великої Британії щодо ураження українського літака ракетою. 

«Версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою. Враховуючи останні заяви лідерів держав у ЗМІ, ми закликаємо всіх міжнародних партнерів — передусім уряди США, Канади та Великої Британії — надати дані та докази, які стосуються катастрофи, у розпорядження комісії з розслідування причин. Вдень матиму розмову щодо перебігу розслідування з Державним секретарем США Майком Помпео. Наша мета — встановити беззаперечну істину. Ми вважаємо це обов’язком всієї міжнародної спільноти перед сім’ями загиблих та пам’яттю жертв катастрофи. Цінність людського життя вища за будь-які політичні мотиви», — написав Зеленський у Facebook.

Комісія з розслідування причин катастрофи, до якої залучені українські фахівці, продовжує роботу. 

Сьогодні комісія з розслідування причин катастрофи літака компанії «Міжнародні авіалінії України» продовжує роботу....

Опубліковано Володимиром Зеленським Четвер, 9 січня 2020 р.

«Ми очікуємо, що їм буде надана вся інформація та всі доступи, які є необхідними для проведення об’єктивного розслідування», — повідомив глава держави.


Напередодні прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, посилаючись на розвіддані з багатьох джерел, сказав, що є достатньо доказів, щоб стверджувати: Boeing авіакомпанії «МАУ» був збитий іранською ракетою «земля-повітря». «Дехто міг би зробити помилку з іншого боку», — прокоментував у свою чергу президент США Дональд Трамп. Про те, що є інформація, що літак був збитий іранською ракетою, учора також заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. 

Офіс президента не коментує версії до з'ясування усіх обставин. Секретар РНБО Олексій Данілов назвав основні, серед яких ураження літака зенітною ракетою.