Web Analytics

Не бачимо перепон для співпраці: представники МВФ зустрілися із Зеленським

Президент України Володимир Зеленський та представники місії Міжнародного валютного фонду в Україні на чолі з Роном ван Роденом засвідчили про подальшу співпрацю.  

Про це повідомляє прес-служба глави держави

«Співпраця триває. Міжнародний валютний фонд завжди є надійним партнером України в часи, коли ми потребуємо підтримки, і Україна зі свого боку також залишатиметься партнером, що дотримується своїх зобов’язань. На жаль, наразі ми бачимо зволікання з ухваленням реформаторських законопроектів, на які громадяни, бізнес, фінансова спільнота чекають роками. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це й забезпечить підґрунтя для отримання наступного траншу фінансування від Фонду», — сказав Зеленський.

Фото: president.gov.ua

Президент повідомив, чому ухвалив рішення про розпуск Верховної Ради. На його думку, нинішній парламент втратив можливість приймати відповідальні рішення, і не можна було чекати:

«Чергові вибори мали відбутися наприкінці жовтня. Тоді десь у грудні ми мали б коаліцію та новий уряд. Та громадяни й економіка не можуть стільки чекати. Без необхідних змін у нас тоді були б проблеми з Міжнародним валютним фондом».

Голова Національного банку Яків Смолій наголосив, що продовження співпраці з МВФ є вкрай важливим для підтримки фінансової стабільності в Україні:

«До кінця поточного року наша країна має сплати понад 5 мільярдів доларів США за зовнішніми та внутрішніми зобов’язаннями в іноземній валюті. Обсяг міжнародних резервів наразі 19,3 мільярда доларів США, і цього достатньо для виконання суверенних зобов’язань. Водночас, співпраця з МВФ — це також доступ до іншого фінансування, запорука продовження структурних реформ, без яких неможливе довгострокове стійке зростання української економіки».

Представники МВФ засвідчили готовність продовжити обговорення подальшої співпраці з Україною, щойно після парламентських виборів буде сформований новий Уряд. До цього будуть постійні консультації щодо формування нового порядку денного реформ.

«Ми не бачимо перепон для співпраці. Готові після парламентських виборів, після того, як буде сформовано Уряд, негайно приїхати до Києва та продовжувати переговори щодо того, яким чином надавати нашу підтримку», — сказав керівник місії МВФ в Україні Рон ван Роден.

Керівник місії МВФ наголосив на важливості продовження роботи антикорупційних інституцій — НАБУ, САП та Вищого антикорупційного суду.