Наслідки обвалу мосту: частину Полтавського Шляху закрили на ремонт

У міськраді кажуть, що необхідно якнайшвидше відремонтувати дорожнє покриття, розбите вантажівками.

Проїзд вулицею Полтавський Шлях, на ділянці від будинку №173 до вулиці Дудинської в напрямку станції метро «Холодна Гора», заборонили від сьогодні та до 17.00 16 вересня, повідомляє прес-служба Харківської міськради.

Обмеження пов'язані з ремонтом асфальтобетонного покриття.

Об'їхати перекриту ділянку можна буде так:

  • вул. Полтавський Шлях — вул. Переможців — Григорівське шосе — вул. Дудинської — вул. Полтавський Шлях. На час ремонту на вул. Переможців організують односторонній рух від вул. Полтавський Шлях у бік Григорівського шосе;
  • вул. Полтавський Шлях — вул. Залютинська — вул. Золочівська — вул. Путивельська — пров. Афанасівський — вул. Барикадна — вул. Холодногірська.

Також зміняться маршрути автобусів, які під час руху в напрямку станції метро «Холодна Гора» об'їжджатимуть перекриту ділянку так:

  • №43е, 254е: вул. Полтавський Шлях — вул. Переможців — Григорівське шосе — вул. Дудинської — вул. Полтавський Шлях і далі за маршрутом.

Директор Департаменту інфраструктури міськради Сергій Дульфан пояснив, що після обвалення мосту на окружній дорозі вантажівки стали активно їздити магістральними вулицями міста і «фактично зруйнували» дорожнє покриття на перекритій ділянці.

Він зазначив, що київський напрям є одним із найбільш завантажених, з дуже щільним транспортним потоком на в'їзді до Харкова.

«Після того, як транзитний транспорт, який раніше йшов окружною дорогою, пішов через місто, навантаження на дорогу зросло в багато разів. Найчастіше великовантажний транспорт йде з серйозним перевантаженням. За цим має стежити «Укртрансбезпека»: у них є для цього спеціальні, в тому числі мобільні, вагові комплекси, але ця робота не ведеться. В результаті, почалося руйнування дорожнього покриття, з'явилася так звана колійність — коли на дорозі, у місці, де найчастіше проходять колеса, з'являються прогини. Легкові автомобілі на цій ділянці вже зачіпають їх днищем», — розповів директор департаменту.

До того ж, додав Дульфан, почав тріскатися асфальт, і тепер покриття необхідно повністю міняти. За його словами, якщо не розпочати ремонт зараз, дорога повністю зруйнується.

Ремонт планують провести за 10-12 днів.

Фото: city.kharkov.ua

Наприкінці минулого тижня у Службі автомобільних доріг у Харківській області повідомили, що починають ремонт пошкодженого шляхопроводу на окружній. Відкрити відремонтовану ділянку планують на початку зими.

«Ухвалено рішення якнайшвидше провести відновлювані роботи та запустити рух на шляхопроводі, — прокоментував заступник начальника САД у Харківській області Сергій Пляка. — Паралельно з цим ми готуємо документацію на реконструкцію моста. Ми винесемо на найближчу технічну раду Державного агентства автомобільних доріг України проектне рішення щодо реконструкції шляхопроводу на чотири полоси».

Міст на окружній дорозі частково зруйнувався 25 серпня. Ніхто не постраждав. В Укравтодорі вважають, що причиною стало «суттєве перевантаження однієї із фур»: припускали, що вантажівка загальмувала, після чого стався обвал. Спеціалісти Харківського національного автомобільно-дорожного університету в 2018 році обстежували шляхопровід і дійшли висновку, що він «обмежено-працездатний», треба усунути низку дефектів.

Поліція порушила справу за двама статтями Кримінального кодексу України: «Службова недбалість» і «Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд».

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.