Web Analytics

Нардепа Тищенка виключили з партії та парламентської фракції «Слуги народу»

Нардепа Миколу Тищенка виключили з партії «Слуга народу» та її фракції у Верховній Раді. Приводом стала поїздка обранця до Таїланду, де на 27 січня анонсували його «зустріч з громадянами України». Сам Тищенко стверджує, що поїхав у відрядження.

Посольство України в Таїланді 26 січня повідомило про зустріч громадян України із нардепом від «Слуги народу», заступником голови парламентської фракції цієї політсили Миколою Тищенком у Бангкоку.

«Шановні громадяни України! Посольство запрошує вас на зустріч із народним депутатом України IX скликання Миколою Тищенком для обговорення питань покращення взаємодії з представниками української громади у Королівстві Таїланд», — йшлося у повідомленні на сторінці посольства у Facebook.

Зустріч анонсували на 27 січня.

Згодом допис видалили, але низка ЗМІ та користувачів соцмережі зберегли скріншоти.

Скріншот: nv.ua

На повідомлення посольства відреагували у фракції «Слуга народу» у Верховній Раді.

«Бачу, що не всі розуміють, чим повинні займатися народні депутати під час війни. Тому готуємо низку кадрових рішень: звільнення Миколи Тищенка з посади заступника голови фракції «Слуга народу»; скликаємо термінове засідання, щоб виключити його зі складу нашої фракції; звертаюся до Олени Шуляк із проханням виключити його з партії «Слуга народу». Упевнений, нікому не потрібно пояснювати, за що», — написав у Telegram голова фракції Давид Арахамія.

Того ж дня Тищенка звільнили з посади заступника голови фракції «Слуга народу», а потім — виключили з партії.

«Керуючись положеннями п. 9. 1. 22 ст. 9 статуту Партії «Слуга народу», ухвалила рішення про виключення народного депутата Миколи Тищенка з партії», — прокоментувала очільниця політсили Олена Шуляк.

Вранці 27 січня речниця парламентської фракції «СН» Юлія Палійчук повідомила, що Тищенка виключили й зі складу фракції.

«За результатами внутрішньофракційного опитування, яке було розпочато напередодні, ухвалене рішення виключити Тищенка Миколу Миколайовича зі складу депутатської фракції політичної партії «Слуга народу», — розповіла вона.

Микола Тищенко. Фото зі сторінки у Facebook

Микола Тищенко стверджує, що поїхав у відрядження.

«Наразі я дійсно перебуваю з відрядженням в Азії.  Усі вищі керівники в курсі, як і голова моєї фракції. Триває війна і ми лише виконуємо накази. Моє місцезнаходження не приховую, всі мої зустрічі офіційні та задокументовані», — написав він у Facebook.

Тищенко зазначив, що є «співголовою групи дружби із В’єтнамом» у парламенті, і спершу поїхав до цієї країни.

«Друга зупинка. Королівство Таїланд. Так, дійсно, сьогодні я другий день перебуваю у цій країні разом зі спеціалістами по регіону. Результат: проведено зустріч з партнерами та досягнуто важливого дипломатичного погодження для підтримки України», — заявив він.

Нардеп додав, що «за наказом вищого керівництва азійський напрямок наразі є одним з пріоритетних».

У грудні на нараді нам, народним депутатам СН, було поставлено задачу — розвиток дружніх взаємовідносин в напрямку Азії...

Опубликовано Николаем Тищенко Четверг, 26 января 2023 г.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Тищенка «нікуди за кордон не відряджав».

«Відповідно, і розпорядження на відрядження до Таїланду я як голова Верховної Ради України не підписував», — зазначив він.

Миколу Тищенка нікуди за кордон не відряджав. Відповідно, і розпорядження на відрядження до Таїланду я, як Голова Верховної Ради України, не підписував.

Опубликовано Ruslan Stefanchuk Четверг, 26 января 2023 г.

Миколі Тищенку 50 років. До Верховної Ради він пройшов, вигравши вибори в мажоритарному окрузі № 219 у 2019 році, балотувався від «Слуги народу».


Президент Володимир Зеленський 23 січня повідомляв, що Рада національної безпеки та оборони вирішила обмежити виїзд за кордон «з недержавною метою» посадовців центральної та місцевої влади. Він уточнив, що це стосується «правоохоронців, народних обранців, прокурорів і всіх тих, хто має працювати на державу й у державі». Зеленський також доручив уряду розробити такий порядок перетину кордону посадовими особами, «щоб підставою могло бути лише реальне службове відрядження».