Web Analytics

«Нафтогаз» і «Газпром» підписали угоди про транзит

Тривалі перемовини між представниками компаній проходили у Відні.

Як повідомили в українській компанії, 30 грудня представники НАК «Нафтогаз України», Оператора ГТС України та ПАТ «Газпром» підписали угоди, необхідні для продовження транзиту російського газу територією України до 2024 року включно.

«До пакету угод входять:

1. Міжоператорська угода між Оператором ГТС України (ОГТСУ) та «Газпромом», яка визначає технічні регламенти і правила взаємодії між операторами суміжних мереж (interconnection agreement).

2. Договір про організацію транзиту між «Нафтогазом» та «Газпромом», у якому зафіксовані умови та обсяги транзиту на найближчі п’ять років.

3. Мирова угода між «Нафтогазом» та «Газпромом», згідно з якою сторони відмовляються від взаємних претензій за контрактами 2009 року.

Всі три угоди підписані на виконання протоколу зустрічі, яка відбулася у Берліні та Мінську 19-20 грудня цього року за участі представників ЄС, України і РФ, а також «Нафтогазу», ОГТСУ та «Газпрому».

За угодами, «Газпром» має виплатити «Нафтогазу» 2,918 млрд доларів компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу. Ці кошти українська компанія вже отримала 27 грудня. Крім того, сторони відкликають усі поточні судові позови, відмовляються від претензій за контрактами 2009 року, скасовуються арешти на майно, активи і кошти «Газпрому». 

«Мінімальні обсяги транзиту за роками зафіксовані у наступних розмірах: 2020 рік – 65 млрд куб. м, 2021 – 2024 роки – по 40 млрд куб. м газу щорічно».

Підписані угоди є результатом прийнятного компромісу, прокоментував голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв. 

«Україна підписала контракт на транзит газу на п’ять років, впродовж яких ми отримаємо щонайменше понад $7 мільярдів», — відреагував президент України Володимир Зеленський. 

Раніше Україна і Росія досягли усної домовленості щодо продовження транзиту. 

Без цього рішення Вовчанський район Харківської області міг залишитися без газопостачання.