Web Analytics

НАБУ заявило про «безпрецедентне втручання» у справі заступника голови ОПУ

Національне антикорупційне бюро стверджує, що Офіс генерального прокурора «встав на особистий захист» заступника голови Офісу президента Олега Татарова, якого підозрюють у наданні хабаря.

В Національному антикорупційному бюро 24 грудня заявили, що Офіс генерального прокурора «здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування НАБУ». Йдеться про кримінальну справу, в якій фігурує заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

Як зазначається, 23 грудня заступник генпрокурора Олексій Симоненко передав провадження від НАБУ до СБУ.

«Рішення ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП, фактично під покровом ночі: відповідна відмітка в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зроблена о 23:42», — кажуть у НАБУ.

Бюро зауважує, що закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування, тож Офіс генпрокурора «свідомо ухвалив незаконне рішення, що грубо протирічить вимогам Кримінального процесуального кодексу України».

Офіс Генерального прокурора здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування НАБУ – офіційна...

Опубликовано НАБУ Четверг, 24 декабря 2020 г.

«Детективи НАБУ мають докази того, що заступник керівника Офісу Президента, у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд» — причетний до надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України», — наголосили у НАБУ.

У бюро стверджують, що ще 1 грудня, напередодні повідомлення Татарову про підозру, генеральний прокурор Ірина Венедіктова «таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження та за відсутності будь-яких правових підстав», змінила групу прокурорів, що відтермінувало повідомлення про підозру посадовцю на 17 днів.

24 грудня о 12:30 Вищий антикорупційний суд мав обрати Татарову  запобіжний захід. Слідство клопотало про тримання під вартою з можливістю внести заставу у 10 млн грн.

«Щоб унеможливити обрання запобіжного заходу, справу для розслідування передали СБУ, довівши цей факт до відома прокурорів САП о дев’ятій ранку. Тож, замість захисту інтересів держави, яка зазнала збитків через дії підозрюваного, Офіс генерального прокурора фактично встав на його особистий захист», — кажуть в Антикорупційному бюро.

Такі дії, на переконання НАБУ, повністю дискредитують прокуратуру.

Олег Татаров. Фото: news.24tv.ua

Олег Татаров працює заступником голови Офісу президента Андрія Єрмака від початку серпня 2020 року. За президентства Віктора Януковича він був начальником Головного слідчого управління МВС, також працював у компанії «УкрБуд».

18 грудня у НАБУ повідомили, що оголошують Татарову підозру у наданні хабаря. У відповідь Олег Татаров пообіцяв подати до суду позов про захист честі, гідності і ділової репутації проти керівника НАБУ Артема Ситника. Водночас він написав заяву про призупинення своїх службових повноважень — за словами радника голови ОПУ Михайла Подоляка, через «істотний суспільний резонанс».

Фото на головній: Facebook/НАБУ