Web Analytics

НАБУ закрило всі провадження щодо незаконного збагачення

Після того як Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу «Незаконне збагачення»,  Національне антикорупційне бюро повністю закрило 26 справ. Ще 37 — у відповідній частині.

Про закриття всіх проваджень у НАБУ повідомили 27 березня.

«Відсьогодні в НАБУ більше немає справ про незаконне збагачення. Через рішення Конституційного суду повністю закриті 26 кримінальних проваджень, і 37 — в частині ст. 368-2 КК України. Загальна суму статків, законність походження яких досліджували детективи НАБУ в цих справах, становила близько 500 млн грн», — зазначається в повідомленні бюро.

Найчастіше, уточнюють у НАБУ, йшлося про доходи та майно народних депутатів, прокурорів, посадовців центральних органів влади та суддів.

Рішення щодо скасування статті 368-2 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення» Конституційний суд ухвалив 26 лютого. 

У НАБУ скасування статті назвали «кроком назад у антикорупційній боротьбі України та кроком назустріч реваншу старої системи». Бюро вважає рішення КСУ «політично вмотивованим» і таким, що відкриває посадовцям можливості для зловживань, а також протирічить міжнародним зобов’язанням України щодо боротьби з корупцією.

28 лютого президент Петро Порошенко подав до парламенту проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення». У документі пропонується, зокрема, доповнити ККУ відповідною статтею 368-5.

Читайте MediaPort у Telegram

Теги: