Web Analytics

На стихійному звалищі у Харкові знайшли рештки інфікованих АЧС свиней

На ринках посилено контроль за продуктами. Фермерів, які розводять свиней, просять пильніше стежити за станом тварин.

Померлих свиней і їх рештки у мішках знайшли в Харкові 1 лютого, повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області. Знахідку виявили на стихійному сміттєзвалищі поруч із виїздом з вулиці Світлої на кільцеву.

Зразки відправили на аналіз до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області. Фахівці виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Рештки померлих тварин спалили, а ділянку, де їх знайшли, — дезінфікували. Подальші кроки обговорять сьогодні під час засідання протиепізоотичної комісії у міській раді.

Джерело фото: facebook.com/gall.zh

Держпродспоживслужба посилила ветеринарно-санітарний контроль на ринках та у тваринницьких господарствах.

«Переконливо пропонуємо власникам свиней інформувати Держпродспоживслужбy при підозрі на захворювання тварин, населенню — не купувати продукти тваринного походження в невстановлених місцях, керівникам господарств — забезпечити високий рівень біозахисту на фермах», — просять фахівці відомства.

Перший випадок африканської чуми свиней в Харківській області зареєстрували влітку 2016 року. За майже два роки хвороба зачепила, зокрема, Дергачівський, Харківський, Вовчанський, Чугуївський, Шевченківський, Валківський, Нововодолазький, Золочівський, Зміївський, Ізюмський, Красноградський, Краснокутський, Дворічанський райони. Карантини оголошували як у господарствах, так і в мисливських угіддях. У березні 2018-го Держпродспоживслужба заявила, що регіон «благополучний щодо африканської чуми свиней серед домашніх і диких свиней».

Специфічної імунізації тварин проти АЧС немає. Стримувати її поширення допомагають карантин і охоронні заходи — знищення тварин в зоні спалаху, заборона на вивезення і ввезення свиней, продукції тваринництва і рослинництва.

Читайте MediaPort у Telegram