Web Analytics

На строкову службу навесні планують призвати майже 19 тисяч юнаків

В Україні розпочалася весняна кампанія із призову на строкову військову службу. Вона триватиме до кінця червня.

Призовні комісії розпочали роботу 1 квітня і працюватимуть до 30 червня, повідомив на брифінгу начальник відділу комплектування та призову Генерального штабу Збройних сил України Валерій Дендебера. Відправляти строковиків на службу будуть з 8 квітня до 27 червня.

До військ планують направити 18 752 призовників. Зокрема, до Збройних сил України — 9000, Національної гвардії — 5 152, Державної прикордонної служби — 4000, Державної спеціальної служби транспорту — 600.

За словами Валерія Дендебери, комісії зосередяться на вивченні особистих якостей призовників — ділових, моральних і психологічних, а також стану здоров’я, фізичного розвитку, освітньої  та спеціальної підготовки, сімейного стану.

«На комплектування військ (сил) не направляються призовники, які не мали базової загальної середньої освіти, мали низькі морально-ділові якості, перебували на обліку щодо приводів в органи внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовин та яким під час призову встановлено захворювання згідно з Переліком статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають придатність до військової служби Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», — цитують Дендеберу у прес-службі ЗСУ.

Фото: mil.gov.ua

На забезпечення призову заплановано 82,6 млн грн: для ЗСУ — 39,7 млн грн, Нацгвардії — 22,7 млн грн, прикордонної служби — 17,6 млн грн, Державної спецслужби транспорту — 2,6 млн грн.

За даними Харківської обладміністрації, цієї весни в регіоні планують призвати близько 1500 строковиків. Під час осіннього призову набрали 1300, повністю виконавши завдання. З них 590 відправили до підрозділів ЗСУ, 710 — до Нацгвардії, ДПСУ та ДССТ.

Читайте MediaPort у Telegram