Web Analytics

На Московському проспекті в Харкові запустили автофіксацію порушень ПДР

У двох областях і двох містах України з 26 липня запрацювали камери, які автоматично фіксуватимуть порушення правил руху. Одну з них встановили у Харкові.

Про початок роботи камер повідомили у пресслужбі Патрульної поліції.

«З 12:00 години 26 липня на автомобільних дорогах Житомирської та Кіровоградської областей, а також у містах Кропивницький та Харків запрацюють камери фіксації правопорушень, які контролюватимуть дотримання вимог ПДР в автоматичному режимі», — кажуть у відомстві.

Кропивницький і Харків стали другим та третім обласними центрами після Києва, у яких запрацювала така техніка.

У Харкові камеру встановили на Московському проспекті, 118 (у напрямку вул. Соїча). Там можна їхати зі швидкістю не більш ніж 50 км/год.

Інфографіка: Facebook/Патрульна поліція України

У Кропивницькому камери працюватимуть на трьох  вулицях — Яновського, Полтавській та Дружби Народів. У Кіровоградській області — у двох місцях на трасі М-05 Київ-Одеса, у Житомирській — у чотирьох місцях на трасі Київ-Чоп.

«Місця розташування камер автофіксації обрали через значну кількість виявлених на них порушень швидкісного режиму, які призводили до аварійних ситуацій та ДТП з тяжкими наслідками», — пояснили у патрульній поліції.

За даними правоохоронців, кількість порушень, зафіксованих автоматично, загалом зменшується: за рік роботи системи — майже в 10 разів. А в місцях, де встановлені камери, ДТП поменшало втричі.

Перелік місць у Харкові, де працюватимуть камери автофіксації правопорушень, затвердили на сесії Харківської міськради 14 липня. Їх планують встановити за 11 адресами — зокрема на Московському проспекті, вулицях Полтавський шлях і Героїв Праці, Білгородському шосе тощо.

У грудні 2020 року подібні камери встановлювали в тестовому режимі на Велозаводському мосту та проспекті Науки.


Верховна Рада 16 лютого посилила відповідальність за низку порушень Правил дорожнього руху, серед яких нетверезе водіння і значне перевищення швидкості.