Web Analytics

На Хмельниччині виявили порушення прав евакуйованих з Оскільського пансіонату

Евакуйовані з Харківщини мешканці геріатричного пансіонату обмежені в прогулянках, не отримують належної меддопомоги, а в їдальні виявлені протерміновані  продукти. 

Про це повідомляється на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«На день відвідування в закладі проживало 127 підопічних, серед яких 8 недієздатних. Від підопічних надходили скарги щодо неможливості вільного пересування територією інтернату, який знаходиться в парковій зоні. Адміністрація закладу підтвердила, що обмежує пересування підопічних лише двориком між житловим корпусом та їдальнею, оскільки територія інтернату не має огорожі, а тому це питання потребує вирішення», — йдеться у повідомленні.

Представники Уповноваженого виявили, що підопічних не оглядав лікар-психіатр, тому персонал видає ліки (психотропні препарати) на підставі призначень, які не переглядалися 1,5 року, деяким підопічним призначили нову схему лікування, але медперсонал не бере її до уваги. 

Крім того, у закладі:

  • відсутній ізолятор і карантинна кімната;
  • недостатньо приліжкових тумб, шаф, велика кількість меблів потребують заміни;Фото: ombudsman.gov.ua
  • майже всі двері в  житловому корпусі закладу без дверних ручок (лише персонал має вставні ручки), що обмежує підопічних у користуванні санітарними та іншими приміщеннями; 
Фото: ombudsman.gov.ua
  • в їдальні не забезпечені належні умови для миття рук,  виявлені протерміновані продукти; Фото: ombudsman.gov.ua
  • приміщення та територія закладу є непристосованими для забезпечення потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення; Фото: ombudsman.gov.ua
  • не організовано дозвілля підопічних та не проводиться працетерапія;
  • прогулянки обмежені часом і простором,  в зв’язку з чим підопічні скаржилась, що проживають «як у в’язниці».  Фото: ombudsman.gov.ua

У середині березня 2022 року 320 людей із Оскільського психоневрологічного пансіонату евакуювали через російські обстріли.


Голозубинецьке відділення Дунаєвецького психоневрологічного інтернату почало функціонувати з березня 2022 року в зв’язку з необхідністю приймати евакуйованих людей із Харківщини.

Блок новин за темою
Фото: ombudsman.gov.ua