Web Analytics

На Харківщині троє засуджених за злочини проти України просять про обмін на полонених

Три жінки з Харківської області отримали вироки, відповідно, за колабораціонізм, «злив» позицій ЗСУ та вихваляння росії. Тепер — просять обміняти їх на полонених.

Із засудженими спілкувався блогер Володимир Золкін. Усі погодилися на оприлюднення інтерв’ю та підтвердили, що просять обміняти їх на українських полонених.

Одна із засуджених — Віта Стрижко, дружина самоназваного голови селища Шевченкове Куп’янського району Андрія Стрижка, яка отримала посаду «керівника відділу» в окупаційній «адміністрації». Її визнали винною в колабораціонізмі та призначили дев’ять років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною працювати в органах влади 14 років. У суді жінка свою провину не визнала.

Стрижко розповіла, що багато років працювала в селищній раді — в інформаційно-організаційному відділі, займалася зверненнями жителів. Коли прийшла російська армія — продовжила працювати: стверджує, що роздавала гуманітарну допомогу, приймала заяви тощо, «просто намагалася допомогти».

Її чоловік Андрій Стрижко, за інформацією «Схем», після звільнення Шевченкового поїхав до росії. Син — нині під слідством, у СІЗО.

 

Друга засуджена — жителька села Височинівка (до перейменування — Пролетарське) під Змієвом. Їй присудили п’ять років за ґратами за передачу рф координат українських позицій. Жінка каже, що не хотіла, аби в її селі взагалі розміщувалися бійці ЗСУ. Стверджує, що «чітко не розуміла», що «зливає» координати для обстрілів.

«Ви тут в деталях ще розповідаєте: «Сині — це «укри», а точка одна це магазин. Там за ним автобус стоїть, «укров». Червоний — це їхній блокпост», — опонує їй Золкін, цитуючи листування.

Засуджена також стверджує, що хотіла повернення до звичного спілкування з рідними у росії.

«У російській федерації мої родичі. І я завжди хотіла, щоб були відкриті завжди кордони, як і раніше було все», — додала вона.

Третя — жителька Харкова, уродженка Донецької області. Твердить, що її засудили за допис у соцмережі з критикою української мови, та наполягає на праві розмовляти російською.

Утім, за словами Володимира Золкіна, вона отримала п’ять років ув’язнення за призови до розділення України та вихваляння російської влади: зокрема, президента рф Володимира Путіна вона називала «спасителем Харківщини».

Блок новин за темою

Новини за темою