Web Analytics

На «Харківводоканалі» обговорили нові тарифи

Водоканал має намір підвищити тарифи на централізоване водопостачання з використанням внутрішньобудинкових систем на 10,8%, на водовідведення — на 13,8%.

Відкрите обговорення нових тарифів відбулося сьогодні зранку, передає телеканал UA:Харків.

За даними прес-служби КП «Харківводоканал»: 

  • для мешканців багатоквартирних будинків послуга з централізованого постачання холодної води має коштувати 10,95 грн/куб. м (без ПДВ) замість 9,69 грн., а послуга центрального водовідведення — 5,58 грн/куб. м (без ПДВ) замість 4,91 грн;
  • для мешканців приватного сектора, бюджетних організацій тощо постачання холодної води — 10,21 грн/куб. м (без ПДВ), водовідведення — 5,22 грн/куб. м (без ПДВ).

Тетяна Мірошниченко, заступник начальника відділення Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у Харківській області, перерахувала чинники, які вплинули на необхідність зміни тарифів.

«По-перше, зросли обсяги реалізації, що враховані в діючих тарифах, а саме: на 1,01% — централізованого водопостачання, на централізованого водовідведення — 3,43%. Змінилися заплановані витрати на оплату електричної енергії: вони зменшилися на 5,42% для централізованого водопостачання та зросли на 0,44% для централізованого водовідведення», — навела цифри вона.

Фото: vodokanal.kharkov.ua

Змінилась вартість електроенергії, зросли витрати на оплату праці та реагенти (зокрема хлор), збільшилися складові тарифів, пов’язані з обслуговуванням кредитних проектів Міжнародного банку реконструкції та розвитку, додала Мірошниченко. 

За її словами, до НКРЕКП надійшли пропозиції щодо нових тарифів від громадян, проте — загального характеру. «Скільки можна збільшувати ціни на воду, якщо зарплатня не відповідає тарифам на послуги… Чи не краще провести слухання щодо підвищення доходів українців до світового рівня», — йшлося в одному із звернень. Інше, за її словами, було подібним.

«У нас є можливість оформлення соціальної допомоги у вигляді субсидії, якщо заробітна плата споживача не покриває його витрати на оплату комунальних послуг», — нагадала Мірошниченко.

Під час слухань у керівництва «Харківводоканалу» цікавились витратами на хлор, ситуацією із втратами води, а також інформацією щодо аудиту підприємства,

Генеральний директор «Водоканалу» Віталій Панов зазначив, що втрати води останнім часом зменшуються.

«Вже на січень у нас втрати зменшились на 40%, а на лютий — до 36%. Ми зараз чекаємо результати березня», — сказав він.

Панов додав, що сподівається на зниження ще на 3-4%. За словами гендиректора, це дозволило б підприємству наблизитись до нормативних показників.

Він також роз'яснив ситуацію їз зростанням витрат на хлор, який використовують для знезараження води.

«Щодо хімреагентів. Це підвищення перш за все хлору, яке сталося ще у липні. Ми подавали ці зміни до корегування, їх не ухвалили, і лише на 2019 рік фактично включається те підвищення, яке сталося у липні 2018-го. Підприємство всі ці місяці після підвищення хлору отримувало збиток відносно хімреагентів, проте наразі ця ситуація корегується», — пояснив Панов.  

Аудиторські перевірки, каже гендиректор, проводяться щорічно. У травні керівник підприємства обіцяє оприлюднити результати останньої з них.

За результатами відкритого обговорення пропозиції КП «Харківводоканал» щодо нових тарифів передадуть в НКРЕКП. Комісія має розглянути їх протягом 10 днів.

25 березня підвищення тарифів майже на 22% погодили на обговореннях у КП «Харківські теплові мережі». Розрахунки також має затвердити НКРЕКП.  

Читайте MediaPort у Telegram