Web Analytics

На Харківщині знову зі світлом майже 70% споживачів

У Харкові та області вже заживили електроенергією дві третини споживачів. Досі без світла — близько 450 тисяч.  

Як триває поновлення електропостачання, розповів увечері 24 листопада голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

«У Харківській області та в Харкові вже заживили електроенергією майже 70% споживачів», — навів він дані на 17:00.

Досі без світла — близько 150 тис. споживачів у Харкові та майже 300 тис. у громадах області.

Голова ОВА нагадав, що напередодні вся область залишилася без світла внаслідок масованого російського удару по енергооб’єктах у кількох регіонах України.

«Уже опівночі подали напругу на об’єкти критичної інфраструктури Харківщини, а також до підстанцій Харківського, Лозівського та Чугуївського районів. До 10 ранку були заживлені очисні та теплові мережі. Згодом — метро, трамвайно-тролейбусне управління й частину абонентів Харкова», — звітував він.

Як повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, зараз у Харкові підключають житлові будинки. Запустили метрополітен, почав працювати наземний міський електротранспорт.

«Ми відновлюємо систему подачі води до будинків. Вчетверте за цей час ми відновлюємо практично з нуля подачу тепла», — додав Терехов.

У місті організують понад 200 пунктів обігріву, так званих «пунктів незламності».

«Тут все організовано для того, щоб люди змогли перебувати тут добу, доки енергетики, у разі потреби, відновлюватимуть систему енергопостачання. Тут підготовлені всі умови, і можу вам сказати, що такі пункти будуть відкриті у всіх районах Харкова», — пообіцяв мер.

Харківський міський голова Ігор Терехов: "Дорогі харків'яни! Ми пережили з вами дуже важку ніч та дуже важкий день. Я пишаюся кожним харків'янином, я пишаюся нашими мужніми комунальними службами. Я пишаюся нашими енергетиками. Я гордий за свою команду. Нині ми розпочали подачу електроенергії. Повірте, це було складно. Зараз підключаємо житлові будинки. Почав працювати міський електротранспорт, працює метрополітен. Ми відновлюємо систему подачі води до будинків. Вчетверте за цей час ми відновлюємо практично з нуля подачу тепла. Ми організуємо понад 200 пунктів обігріву, так званих «пунктів незламності». Тут все організовано для того, щоб люди змогли перебувати тут добу, доки енергетики, у разі потреби, відновлюватимуть систему енергопостачання. Тут підготовлені всі умови, і можу вам сказати, що такі пункти будуть відкриті по всіх районах Харкова. Я впевнений, що ми з вами вистоїмо. Ми переможемо! Ми разом! Ми – харків'яни!"

Опубликовано Харківська Міська Рада Четверг, 24 ноября 2022 г.

«Пункти незламності» працюють й у районах області, зазначають у Харківській ОВА.

Окрім подачі електроенергії, там передбачені тепло, вода, місця для відпочинку, аптечки, речі для мам і маленьких дітей. Згодом усі пункти планують  об'єднати в мережу системами супутникового зв'язку Starlink.

Дізнатися, де розташовані найближчі «пункти незламності», можна по інтерактивній карті на сайті.


Електроенергія у Харкові зникла після масованих ударів по Києву та Київщині вдень 23 листопада.