На Харківщині зафіксували порушення у «день тиші»

31 березня, в день перед виборами Президента України, поліція зареєструвала в Харківській області 22 повідомлення про порушення виборчого законодавства.

До правоохоронців 10 разів зверталися щодо незаконної агітації, шість — щодо порушень в роботі виборчих дільниць, один — у зв’язку із розпиванням алкоголю на дільниці, ще п’ять — з інших приводів, розповіли у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області.

У Новобаварському районі Харкова голова дільничної виборчої комісії заявив, що близько 12.30 на дільниці виник конфлікт із нетверезим охоронцем приміщення. Поліцейські склали протокол за ст. 179 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розпивання спиртних напоїв на виробництві).

У тому ж районі надійшла скарга на те, що на вулиці Полтавський шлях проводять виборчу агітацію і роздають гроші.

«З’ясувалося, що за вказаною адресою розташовується регіональний передвиборчий штаб одного з кандидатів в Президенти України, де проходив ситуаційний тренінг і розглядались питання можливої поведінки виборців. У ході перевірки заяви факту підкупу громадян не встановлено, агітація не проводилась. Порушень діючого законодавства «Про вибори Президента України» поліцейські не виявили», — зазначили у відділі комунікації.

У Шевченківському, Новобаварському, Московському і Немишлянському районах Харкова, а також Лозівському і Дергачівському районах області були звернення щодо розміщення агітаційних білбордів. У Чугуївському районі на директора магазину, який не зняв зі стіни агітаційну листівку, склали адмінпротокол за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях).

Також надійшло кілька заяв про порушення в роботі виборчих дільниць. «Так, за словами спостерігача, на одній з дільниць у місті Ізюм Харківської області він виявив відсутність графіка чергувань та затвердженого списку виборчої комісії», — навели приклад у поліції.

У Харківському районі жінка повідомила, що на її адресу надійшло запрошення на вибори на невідому особу.

Всі звернення зареєстровані в Журналі заяв і повідомлень відділів поліції.

Голосування на виборах Президента України розпочалося сьогодні о 8.00 і триватиме до 20.00. У Харківській області відкрилися всі виборчі дільниці.

Окружні та дільничні комісії — під охороною силовиків.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.