Web Analytics

На Харківщині за тиждень зафіксували понад 130 випадків кору

Захворюваність на кір у регіоні продовжує зростати. Найбільше випадків за минулий тиждень — у Харкові.

За останній тиждень захворюваність на кір на Харківщині зросла на 16,7%, повідомили в Харківському обласному лабораторному центрі. Зареєстровано 133 хворих, у тому числі 20 дітей.

У Харкові зафіксували 87 випадків, у Валківському районі — 10,  у Дергачівському — вісім,  у Первомайському — шість, у Зміївському, Ізюмському і Харківському — по п’ять, у Нововодолазькому — чотири, у Балаклійському, Золочівському і Чугуївському — по одному.

Загалом з початку року в регіоні на кір захворіла 641 людина. З них дві третини (427) — дорослі. Зафіксовано 23 спалахи кору, з них п’ять у навчальних закладах, сім — у медичних.

За даними лабцентру, 80% хворих не мали імунного захисту від кору: їх не вакцінували або зробили лише одне щеплення. нещеплені. 

«Детальний аналіз щепленості серед захворілих дітей у вікових групах 1-4 роки та 5-9 років (в яких зареєстровано найбільше хворих) показав, що у віковій групі 1-4 роки жодна дитина не мала імунного захисту, у групі 5-9 років — 60,3% дітей не були захищені», — наводять статистику лікарі центру.

У Міністертві охорони здоров'я нагадують, що єдиним ефективним засобом запобігання хворобі є вакцинація. За даними Центру громадського здоров'я МОЗ, із початку року в Україні використано 187 984 дози вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Понад 60 000 з них — лише за перший тиждень лютого.

«Ми захищаємо дітей, які йдуть планово на вакцинацію (у віці одного та шести років), і надолужуємо пропущені щеплення дітям, які не отримали їх вчасно. Вакцинуємо й контактних дорослих та представників груп ризику», — розповів перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте MediaPort у Telegram