На Харківщині з 18 березня посилюють карантин: перелік обмежень

Регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 17 березня ухвалила рішення посилити карантинні обмеження через поширення COVID-19.

Рішення комісії оприлюднили на сайті Харківської обладміністрації.

З 18 березня на Харківщині запроваджують такі обмеження:

  • забороняється проведення масових заходів (спортивних, культурних, розважальних, соціальних, релігійних, наукових, освітніх тощо) за участю понад однієї людини на 4 кв. м площі. Зали не можна заповнювати більш ніж наполовину, а якщо гості заходу стоять — на підлозі має бути розмітка для дотримання дистанції не менш ніж в 1,5 м;
  • забороняється робота спортивних залів і фітнес-центрів, де на одну людину буде менше 10 кв. м площі, а також басейнів, де на одній доріжці для індивідуальних занять — понад чотирьох людей, для групових — понад шести;
  • у кінотеатрах і решті закладів культури може бути заповнена максимум половина місць.

Для закладів освіти ухвалили такі рекомендації:

  • перевести на дистанційне навчання учнів шкіл (окрім 1-4 класів, спеціальних і санаторних закладів), студентів закладів професійної освіти та вишів;
  • групи у дитсадках або початкові класи, де є хоча б один хворий на COVID, також мають переводитися на дистанційне навчання;
  • забороняється відвідувати заклад, якщо понад половини учнів та персоналу — на самоізоляції через контакт із хворим.

У сфері охорони здоров’я запланували, серед іншого:

  • опрацювати створення кадрового резерву медиків: до нього можуть увійти працівники приватних клінік, інтерни, викладачі та студенти медичних вишів.
  • організувати масове тестування на коронавірус за допомогою експрес-тестів;
  • продовжити роботу «гарячої лінії» з питань COVID.

У торговельно-розважальних центрах посилять контроль за носінням масок і дотриманням дистанції.

Поліція також має посилити контроль за дотриманням обмежень, передусім у громадському транспорті та на зупинках.

Харківщина наразі у жовтій карантинній зоні

У помаранчевій — Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька і Черкаська області.

У червоній — Закарпатська, Житомирська, Чернівецька й Івано-Франківська.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби, 17 березня, в регіоні підтвердили 732 випадки коронавірусної хвороби, з них у Харкові — 535. Подолали недугу 254 пацієнта, померли — 16.

Загалом від початку епідемії в області зареєстрували вже 92 242 випадки. Одужали 80 305 хворих, померли — 1766.

Міністерство охорони здоров’я звітує про 15 053 нових випадків в Україні за добу.  Найбільше — у Києві (1092), Житомирській (1398), Львівській (1092), Одеській (997) та Хмельницькій (800) областях. Одужали 6514 людини, померли — 267.

Від початку епідемії зареєстрували 1 504 076 випадків. Подолали недугу 1 244 190 хворих, померли — 29 253.

Міністерство охорони здоров’я і Міносвіти рекомендували запровадити додаткові карантинні обмеження: перейти на дистанційне навчання та подовжити канікули.

Учнів 4-х і 9-х класів цьогоріч вирішили звільнити від державної підсумкової атестації.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.