Web Analytics

На Харківщині розпочав діяльність виборчий омбудсмен

Громадянська організація «ОПОРА» представила громадського омбудсмена із захисту виборчих прав у Харківській області.

Виборчим омбудсменом у регіоні обрано правозахисника Юрія Чумака, повідомляють в «ОПОРі».

Чумак працював у Харківській правозахисній групі, був помічником міністра внутрішніх справ і регіональним координатором зі взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, очолює центр правових і політичних досліджень «Дума», заснував ініціативу «Чоловіки проти домашнього насильства».

Як пояснюють в «ОПОРІ», головна мета виборчих омбудсменів — захист виборчих прав. Планується, що громадські омбудсмени будуть працювати з правоохоронними органами — у тому числі щодо розслідування злочинів, пов'язаних із порушенням виборчих прав, і надання рекомендацій з усунення причин виборчих конфліктів. Вони відстежуватимуть судові справи, співпрацюватимуть із регіональним офісом Омбудсмена, а також зустрічатимуться з виборцями та представниками кандидатів і партій — для роз’яснення вимог законодавства, обговорення порушень і способів їх запобігання.

Зв'язатися з виборчим омбудсменом у Харківській області можна за телефоном (099) 063 27 37, електронною поштою — [email protected], а також через сторінку у Facebook.

На 31 березня 2019 року заплановано вибори президента України. Виборча кампанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року.

Читайте MediaPort у Telegram