Web Analytics

На Харківщині презентували проект «Поліцейський офіцер громади»

За 14-ма об’єднаними територіальними громадами закріплять поліцейського, який не тільки працюватиме на їх території, а й житиме там.

Проект презентували в Харкові 30 липня, повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області. Регіон став четвертим в Україні, де замість дільничних офіцерів працюватимуть поліцейські офіцери громади.

«Це офіцер поліції, який орієнтований на оперативне вирішення проблем щодо забезпечення належної безпеки саме своєї територіальної громади, — пояснив заступник голови Національної поліції Ігор Клименко. — Він доступний до населення сім днів на тиждень і 24 години на добу, тому що постійно знаходиться поруч з людьми і працює для них, як делегований  безпосередньо самою громадою на цю посаду».

Офіцер буде зобов’язаний обслуговувати лише ту громаду, до якої прикріплений — за словами Клименка, «як шериф за кордоном».

За словами начальника ГУНП в Харківській області Валерія Сокуренка, для участі у програмі відібрали 14 громад. Вони візьмуть на себе частину витрат: на службове приміщення, оргтехніку, паливо й обладнання для автомобілів, меблі, за необхідності — службове житло.

«Зараз зголосилися 14. А начальників відділів ми сьогодні зібрали 38. Є надія, що всі громади Харківщини, які вже створені або будуть створені, долучаться до проекту», — зазначив Сокуренко.

Фото: hk.npu.gov.ua

Відбирати кандидатів будуть як серед поліцейських, так і мешканців громад. Кожен має подати анкету, пройти тестування, поліграф і співбесіду. З усіх бажаючих оберуть 37 офіцерів громад.

Допомагати офіцерам громад під час підготовки та служби будуть радники зі США та Канади.

За інформацією Харківського центру розвитку місцевого самоврядування, до проекту приєдналися Великобурлуцька, Золочівська, Коломацька, Малинівська, Малоданилівська, Мереф'янська, Наталинська, Оскільська, Пісочинська, Роганська, Старовірівська, Чкаловська, Циркунівська і Старосалтівська об’єднані громади.

Проект «Поліцейський офіцер громади» стартував в Україні наприкінці травня. Першою до нього долучилася Дніпропетровська область. Цьогоріч проект планують втілити у 802 ОТГ. До кінця 2020 року він має охопити всю територію України.

Читайте MediaPort у Telegram