Web Analytics

На Харківщині на виборах чергуватимуть майже 10 тисяч силовиків

За порядком стежитимуть поліцейські, курсанти, рятувальники та нацгвардійці.

У день виборів планується залучити до 9630 правоохоронців, розповів начальник сектору превентивної комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області Станіслав Коваль.

«З них 5500 працівників поліції, 1250 курсантів і викладачів вищих навчальних закладів системи МВС, майже 1700 працівників ДСНС та 500 військовослужбовців Нацгвардії та інші підрозділи», — перерахував він.

На виборчих дільницях і в місцях розташування територіальних комісій чергуватимуть 4394 силовика.

На Харківщині створюються 14 окружних виборчих комісій і 1680 дільниць — звичайних та спеціальних. За даними Центральної виборчої комісії, в регіоні понад 2 млн виборців.

За даними прес-служби Національної поліції, загалом в Україні від початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло 2384 повідомлення про порушення. Найбільше повідомлень — у Донецькій, Харківській областях і в Києві.

Найбільше повідомлень стосуються незаконної  агітації — 1675, підкупу виборців — 198, перешкоджання здійсненню виборчого права — 60, хуліганства — 56, пошкодження майна — 43.

«Загалом з початку передвиборчої кампанії  поліція внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по 95 фактам. Зокрема, 74 кримінальні провадження  стосуються порушень виборчого законодавства, ще 21 кримінальне  провадження пов’язане із проведенням виборчої кампанії. Також складено 491 адміністративний протокол», — розповіли у поліції.

Фото: npu.gov.ua

Станом на 8 липня на Харківщині поліція зареєструвала 205 звернень про порушення, 102 з них не підтвердилися. За 20 відкриті кримінальні провадження.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

У першому турі президентських виборів харківські силовики задіювали майже 11 тисяч силовиків, у другому — близько 9 тисяч. 

Читайте MediaPort у Telegram