Web Analytics

На Харківщині експосадовця підозрюють у зловживанні владою — прокуратура

Колишньому заступнику міського голови Мерефи Харківської області оголосили підозру у зловживанні службовим становищем та підробленні. Поліція та прокуратура вважають, що через його дії громада втратила понад 400 тис. грн.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, наприкінці 2019 року виконавчий комітет міськради розмістив на сайті Prozorro оголошення про проведення відкритих торгів щодо закупівлі 480 тонн вугілля. Переможцем аукціону визнали фірму, з якою згодом уклали договір.

«Згодом першим заступником міського голови були безпідставно укладені та підписані додаткові угоди до вказаного договору. Фактично посадовець зменшив обсяг поставки камʼяного вугілля шляхом збільшення його вартості», — йдеться у повідомленні прокуратури.

За висновками слідчих, місцева громада зазнала збитків через надмірно сплачені за договором кошти — майже 403 тис. грн.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Як зазначають у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області, підозрюваний був першим заступником Мереф’янського міського голови у 2016-2020 роках. За даними слідства, договір закупівлі та додаткові угоди він укладав від імені міського голови.

Справу розслідують за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

11 січня експосадовцеві оголосили підозру. Якщо провину чоловіка доведуть у суді, йому загрожує до шести років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років, а також штраф до 17 тис. грн.