Web Analytics

Стримати «Дельта»: на «Гоптівці» розпочинають експрес-тестування на COVID

З 2 липня на пункті пропуску «Гоптівка» на кордоні з Росією проводитимуть експрес-тестування на коронавірус. Мета — стримати поширення штаму «Дельта».

Правила перетину кордону змінили за рішенням уряду, повідомили у пресслужбі Харківської обладміністрації.

З 2 липня усім, хто прибуває до України з Індії, Великої Британії, Ірландії, Російської Федерації або Португалії, необхідно пройти тестування на антиген — прямо на кордоні. У цих країнах наразі активно розповсюджується штам коронавірусу «Дельта».

«На Харківщині ми маємо два пункти перетину державного кордону: Харківський аеропорт та «Гоптівка». Щодо аеропорту — прямого сполучення з цими країнами ми не маємо. Можливо, буде певна кількість громадян, які летітимуть у Харків з цих країн з пересадкою, але загалом ми не очікуємо великого потоку. Питання тестування в аеропорті буде відпрацьовано в робочому режимі», — розповіла голова ХОДА Айна Тимчук.

«Гоптівка» ж пропускає близько 2000 людей щодня.

«Це значний потік, тож ми працюємо над тим, щоб організувати роботу в такий спосіб, щоб тестування проводилося швидко у комфортних для людей умовах», — зазначила Тимчук.

Тестувати будуть під час прикордонного контролю. Результати обіцяють вже за пів години.

Наразі на «Гоптівці» облаштовують місця очікування для прибулих. Усім, хто матиме негативний результат, дозволять потрапити до України.

Іноземцям (або особам без громадянства), які не пройдуть тестування, відмовлятимуть у перетині кордону. У громадян України та іноземців, які мешкають тут постійно, є два варіанти:

  • зареєструватися у застосунку «Дій вдома» та піти на самоізоляцію на 14 днів;
  • людей, які відмовились і від тестування, і від встановлення «Дій вдома» (або не мають місця для самоізоляції), у супроводі поліції доправлятимуть до місць обсервації — теж на два тижні.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби, 1 липня, в регіоні підтвердили 33 випадки коронавірусної хвороби, з них 20 — у Харкові.

Одужали 49 пацієнтів, четверо померли.

Загалом підтвердили вже 148 608 випадків. Одужали 144 175 людей, померли — 3535

Інфографіка: labcenter.kh.ua

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, за добу в Україні зафіксували 696 випадків COVID. Подолали недугу 1197 хворих, померли — 33.

«Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (194), Одеській (53), Київській (50), Львівській (49) та Донецькій (39) областях», — розповіли у МОЗ.

Від початку епідемії зареєстрували вже 2 236 497 випадків, одужали 2 169 584 людини, померли — 52 424.


Наразі скрізь в Україні — зелений, найнижчий рівень епідемічної небезпеки. Водночас карантин подовжили до 31 серпня. 

Фото на головній: Державна прикордонна служба