Web Analytics

На державному рівні: як відзначать ювілей Рєпіна у садибі в Чугуєві

У програмі святкування — концерт симфонічного оркестру, шоу-виставка «Коли картини оживають», презентація фільму про Іллю Рєпіна.

175 років від дня народження живописця відзначатимуть 5 серпня. Як повідомили у Художньо-меморіальному музеї ім. Рєпіна в Чугуєві, святковий захід «Місто у безмірі барв» розпочнеться о 17.00 і триватиме до 21.00.

У програмі – симфонічний концерт оркестру Харківської обласної філармонії, виступ Заслуженого артиста України Олега Литенка, театралізоване свято «Українське серце Іллі Рєпіна». Також запланована інтерактивна шоу-виставка «Коли картини оживають» і виступ театру «живих скульптур».

Під час свята покажуть фільм «Політ над вічністю» про життя і творчість художника. Також обіцяють ярмарку майстрів і лазерне шоу.

Фото: Facebook/Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна

Співробітниця музею Марина Лантрат описує свято «Українське серце Рєпіна» так:

«Завітають в гості герої його картин, буде й сам ювіляр. Жарти та співи, мов на вечорницях, чи як називав їх художник «досвітках». Свято сповнене споминів, сміху, танців, мистецтва та навіть трохи чаклунства. Готуймося й до зустрічі з вільним «народцем» козацьким, що в кишеню за словом не полізе».

Усі заходи проходитимуть на вулиці Музейній і площі Соборній у Чугуєві.

Захід «Місто у безмірі барв» проводять у рамках урядової програми «Малі міста — великі враження».

Наприкінці травня Верховна Рада підтримала рішеня щодо святкування 175-річчя з дня народження Рєпіна на державному рівні.

Ілля Рєпін (1844-1930) — художник, педагог, автор багатьох живописних робіт, серед яких «Бурлаки на Волзі», «Запорожці пишуть листа турецькому султану», «Не чекали» тощо. Митець родом з Чугуєва — в садибі, де він мешкав у 1876-1877 роках, нині працює меморіальний музей.

Читайте MediaPort у Telegram