Web Analytics

МОЗ розширило перелік «Доступних ліків»

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Тепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми можна отримати 64 безоплатні препарати.

До оновленого реєстру увійшло 258 препаратів, повідомляють у прес-службі Мінздраву. З них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші — з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий — 898,22 грн.

Перелік ліків розміщено на сайті МОЗ.

«Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%, — наводять цифри у МОЗ. — На наступні півроку фармвиробники гарантують 39 мільйонів упаковок препаратів для пацієнтів, 16 мільйонів упаковок пацієнти зможуть отримати безоплатно».

У минулому переліку безоплатних препаратів було 59.

Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет ІІ типу, отримали ліки за понад 32 мільйонами рецептів на суму понад 1,6 млрд грн.

За даними МОЗ, у 2018 році програму найефективніше впроваджували у Хмельницькій, Полтавській, Рівненській, Львівській і Харківській областях. Найнижчі показники — в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Чернівецькій області та Києві.

В листопаді 2018 року в Харківській обладміністрації повідомляли, що до програми залучено близько третини аптек регіону — 504. Чиновники обіцяли, що протягом поточного року їх кількість збільшиться.

Читайте MediaPort у Telegram