МОЗ розраховує щепити від COVID всіх охочих до кінця року

Міністерство охорони здоров'я хоче завершити основні етапи вакцинації від COVID-19 у 2021 році. Водночас, за даними опитування КМІС, наразі щепитися готова лише чверть українців.

Про ситуацію з вакцинацією міністр охорони здоров’я Максим Степанов доповів під час години запитань до уряду у Верховній раді 5 березня.

За його даними, на щеплення вже записалися понад 127 тисяч українців.

«Запис у чергу на вакцинацію онлайн без черги за дві хвилини за ранковою кавою або чаєм в руках - без проблем. На сьогодні на вакцинацію записалися 127 628 осіб», — зазначив він.

За розрахунками МОЗ, основні етапи планують завершити вже цього року.

«Ми плануємо основні етапи вакцинації завершити вже цього календарного року. Тобто всім без винятку громадянам України, які бажатимуть вакцинуватися, буде надано доступ до вакцини», — пообіцяв Степанов.

Препаратів вистачить на всіх охочих, запевнив він. МОЗ вже має підтвердження поставок вакцини AstraZeneca, Novavax, Sinovac, а також препаратів за програмою Covax, які очікують вже «найближчим часом».

Міністр уточнив, що щеплення проводитимуть за каскадним принципом, якщо вистачатиме вакцини: до наступного етапу переходитимуть, коли за планом ще не закінчився попередній.

Максим Степанов також розповів, що медики зафіксували 126 «незначних алергічних реакцій» на 10 тис. щеплень.

«За нашою статистикою, в країні на 10 тис. проведених вакцинацій зафіксовано всього 126 незначних алергічних реакцій, практично всі вони мали легку форму. Це всього 1,2%. За весь час вакцинації було зафіксовано лише один випадок, який вимагав нагляду лікарів. Але за кілька днів вакцинованого відпустили додому в абсолютно здоровому стані, це медичний працівник, на наступний день він почав виконувати свої обов'язки», — каже Степанов.

У МОЗ стверджують, що на 5 березня прищепили вже 12 481 людину, з них протягом останньої доби — 2 913.

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, лише 24,1% українців готові прищепитися від COVID-19, якщо буде така можливість. Не будуть вакцинуватися 60,2% респондентів, ще 15,7% не змогли відповісти на питання.

Найбільше охочих — на заході України (29,8%), найменше — на Донбасі (11,9%). Супротивників вакцинації, навпроти, найбільше на Донбасі (75%), найменше — у західних регіонах (55,3%).

Опитування проводилось з 23 лютого до 1 березня в усіх регіонах України, крім окупованих. У ньому взяли участь 1207 людей. Статистична похибка — не більше 2,9%.

Скріншот: kiis.com.ua

За даними Міністерства охорони здоров'я, минулої доби, 4 березня, в Україні зафіксували 10 155 випадків COVID-19. Найбільше — в Києві (910), Вінницькій (816), Закарпатській (748), Івано-Франківській (737) і Житомирській (695) областях. Одужали 4149 людей, померли — 172.

Від початку епідемії зареєстрували 1 384 917 випадків. Подолали недугу 1 191 022 хворих, померли — 26 763.

На Харківщині за добу підтвердили 566 випадків, з них у Харкові — 374, звітували в Харківському обласному лабораторному центрі.

Загалом в регіоні зафіксували вже 85 605. Одужав 77 581 хворий, померли — 1630.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 4 березня заявив, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії COVID-19. Він зазначив, що не хотів би запроваджувати жорсткий карантин, але не виключає, що за певних умов — доведеться.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.