Web Analytics

МОЗ розпочало кампанію з вакцинації від дифтерії та правця

За даними МОЗ, в Україні вкрай низький рівень вакцінації від цих інфекцій. Є ризик спалаху.

Міністерство охорони здоров'я закликає українців підтримати кампанію «Вакциновані — значить захищені». Як нагадала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, саме низький рівень вакцинації був однією з причин спалаху кору в Україні, а дифтерія є ще небезпечнішою хворобою.

«Від літа 2017 року через ускладнення від кору померли 39 людей. А дифтерія — страшніша за кір. Бо смертність набагато вища: з тисячі хворих, за статистикою, помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані. Закликаю кожного — підіть до сімейного лікаря, перевірте, коли ви востаннє вакцинувалися і за потреби — зробіть щеплення. Вакцини є. Вони якісні, безпечні та безоплатні», — зазначила Супрун.

За даними МОЗ, в Україні вкрай низький рівень вакцінації від цих інфекцій: лише 70% дітей. У 2018 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення (найменше — в Івано-Франківській області, лише 31%). За таких умов можливий ризик спалаху.

Фото: Павло Пахоменко

Як розповів керівник Центру громадського здоров’я України Володимир Курпіта, вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому віці. Вона складається з дитячого циклу на шість доз, а потім — кожні 10 років у дорослому віці.

«Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення, — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М, з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців між другим і третім щепленнями», — пояснює Курпіта.

Зробити щеплення слід до вересня, оскільки з початком навчального року випадки інфекційних захворювань частішають і ризик спалаху підвищується.

У МОЗ попереджують, що вакцини, як і будь-які ліки, можуть викликати реакцію з боку організма. Серйозні ускладнення виникають рідко. Проте можливі побічні ефекти: болісні відчуття, припухлість у місці ін'єкції, невелике підвищення температури. Медики кажуть, що це звичайне явище, яке свідчить, що вакцина працює і організм формує імунітет.

«Зараз в усіх областях України є безоплатні та якісні вакцини для щеплень і дітям, і дорослим. Їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у провідних виробників світу. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вакцинація  входить у перелік гарантованих послуг первинної медичної допомоги», — зазначають у Мінздраві.

В регіонах України наразі є понад 2 млн доз вакцини для профілактики дифтерії та правця — більше ніж 100% від потреби. Якщо у медичному закладі кажуть, що вакцини немає, МОЗ радить звернутися до головного лікаря або до Департаменту охорони здоров’я.

Читайте MediaPort у Telegram