МОЗ поки не планує посилювати карантин на Великдень

В Україні вдруге готуються святкувати Великдень в умовах епідемії COVID-19. Додаткових карантинних обмежень наразі не планують, проте чинні зберігатимуться.

Підготовку до Великодня в умовах епідемії COVID-19 обговорювали 19 квітня в Офісі президента.

Цьогоріч християни східного обряду святкують Великдень 2 травня.

«У нас уже є досвід відзначення таких важливих свят. Хоч у нас і триває вакцинація, однак скупчення людей на сьогодні й досі становлять загрозу. Я особисто розумію, наскільки важливе свято Великодня, але пандемія корегує наші плани. Впевнений, у всіх нас буде ще багато спільних свят, і ми знову збиратимемося з родиною та друзями, але цьогоріч нам треба бути розважливими», — заявив президент Володимир Зеленський.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що підготовка до свята триває з огляду на епідситуацію. За словами прем’єра, захворюваність в Україні знижується — минулого тижня було на 14 тисяч випадків менше, ніж попереднього. Низка областей у центральній та західній Україні близькі до виходу з червоної зони, водночас ситуація в Києві залишається складною.

Нарада в ОПУ. Фото: president.gov.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов поки не анонсує додаткових карантинниих обмежень на Великдень.

«Я вважаю, що ми повинні дотримуватися тих правил, які у нас встановлені, і вони так само повинні зберігатися на Великдень. Тоді ми не будемо бачити серйозних спалахів COVID-19. Я не анонсував ніяких особливих режимів — якщо регіон перебуватиме, наприклад, на червоному рівні, то мають діяти всі обмеження, які існують на червоному рівні», — заявив Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24».

Міністр запевняє, що зараз спостерігається позитивна динаміка.

«Якщо ми подивимося на ситуацію, яка є зараз, ви бачите, що у нас є позитивна динаміка. Ми росли, як прогнозував МОЗ, до середини квітня, потім ситуація стабілізувалася. Зараз кількість хворих, як показує статистика, пішла вниз… Це дає надію», — каже Степанов.

Утім, попереджає очільник МОЗ, після свят очікується нове зростання захворюваності.

«У будь-якому випадку ми чекаємо ще після Великодня, за три-чотири тижні, зростання кількості хворих. Я зараз не можу сказати, до якої міри. Треба буде подивитися, як пройдуть свята, там не просто Великдень, а низка свят, з 1 травня по 10 травня, це супроводжується мобільністю населення. З точки зору епідеміології це додасть захворюваності», — пояснив він.

Аби запобігти скупченню людей, які на свята подорожуватимуть країною, «Укрзалізниця» оновила розклад потягів, додавши рейси за найпопулярнішими напрямками.

«Це забезпечить більш рівномірний розподіл пасажиропотоку, щоб в потягах було можливо зберігати соціальну дистанцію, а пасажири на вокзалах були розмежовані в часі й менше перетинались», — зазначають залізничники.

Наразі йдеться про додаткові рейси 16 потягів, з них чотири — з Харкова:

  • №209/210 Харків-Одеса: з Харкова вирушає 30 квітня та 2 травня, з Одеси — 1 та 3 травня.
  • №242/241 — 210/212 Харків-Одеса: з Харкова вирушає 7 травня, з Одеси — 9 травня.
  • №211/212 Харків-Львів: з Харкова вирушає 30 квітня та 3, 7, 9 травня, зі Львова — 1, 4, 8, 10 травня.
  • №251/252 Харків-Миколаїв: з Харкова вирушає 29 квітня та 9 травня, з Миколаєва — 30 квітня та 10 травня.


За даними МОЗ, ситуація з поширенням COVID в Україні почала стабілізуватися.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.