Web Analytics

Завантаження...

МОЗ: лабораторії, де тестують на COVID, завантажені менше ніж на третину

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов відповів на критику на адресу МОЗ щодо скорочення кількості тестувань. Останніми днями міністерству закидали, що саме через це зменшується кількість виявлених випадків хвороби.

Ситуацію щодо тестувань Максим Степанов прокоментував на брифінгу 11 січня.

«Багато запитань надходить щодо кількості тестувань. Можу повідомити, що, наприклад, сьогодні на ранок ми маємо залишки — такі, що вже ввечері надійшли до лабораторії: у Вінницькій області — 160 зразків, у Дніпропетровській — 247, у Донецькій — 215, у Харківській — 90. Решта — це нулі», — сказав очільник МОЗ.

Степанов нагадав, що сімейні лікарі зобов’язані призначати тестування всім, хто звертається із симптомами респіраторної хвороби або був у близькому контакті з хворим на COVID.

«Наші лабораторії сьогодні навантажені на 25-30%, залежно від регіону. Не більше. Є всі потужності, є тест-системи», — зазначив міністр.

За його даними, минулої доби, 10 січня, за добу в Україні провели 16 061 тестувань (методом ПЛР — 12 043, методом ІФА — 4 018). Наприкінці грудня кількість тестувань перевищувала 50 тисяч на день.

Коментуючи запровадження локдауну з 8 до 24 січня, Степанов зазначив, що метою було обмеження контактів і зниження тиску на систему охорони здоров'я перед сезонним спалахом захворюваності на грип.

«У нас були свята, які передбачали великі скупчення людей на новорічних ялинках, під час інших святкувань. У нас було переміщення громадян. Усі ці дії передбачають велику кількість контактів. І як наслідок цієї великої кількості контактів — збільшується ризик інфікування», — заявив міністр.

Після новорічних свят МОЗ прогнозує зростання кількості пацієнтів з COVID, а водночас — і сезонної захворюваності на грип. Максим Степанов нагадав, що грип має подібні до COVID ускладнення і також передається повітряно-крапельним шляхом.

«Важкі хворі також потребують госпіталізації. Це може призвести до доволі напруженої ситуації. Тому, щоб цього не було, ми стратегічно запровадили карантин із 8 по 24 січня включно», — пояснив керівник МОЗ.

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби в Україні зафіксували 4 288 нових випадків коронавірусної хвороби. Найбільше — у Запорізькій області (458), Києві (371), Київській (365), Одеській (312) і Миколаївській (293) областях.

Одужали за добу 4 819 людей, померли — 68.

Загалом від початку епідемії підтвердили вже 1 119 314 випадків. Подолали недугу 796 417 хворих, померли — 19 835.

Як повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі, за добу в регіоні виявили 95 випадків COVID, з них 79 — у Харкові, 14 — у Харківському районі.

Усього в області зареєстрували 72 665 випадків. Одужали 60 283 людей, померли — 1 182.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

З 8 січня в Україні посилили карантин. Серед іншого, заборонено відвідування закладів освіти (за виключенням дитячих садків), спортзалів, фітнес-центрів та басейнів, робота кафе та ресторанів (крім торгівлі на винос чи доставки), проведення масових заходів, робота непродовольчих ринків.