Web Analytics

МОН порадило школам піти на канікули під час локдауну

Через посилення карантинних заходів учням заборонено відвідувати школи з 8 до 24 січня. Водночас заклади освіти можуть оголосити канікули.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти та науки керівникам місцевих департаментів освіти і науки.

У МОН нагадали, що за постановою уряду з 8 до 24 січня 2021 року в Україні планують посилити карантин через COVID-19. У цей час учням заборонено відвідувати школи, працюватимуть лише дитячі садки та спеціальні заклади освіти.

«Міністерство просить вжити всіх можливих невідкладних заходів, спрямованих на належну організацію в цей період освітнього процесу в дистанційному форматі. Зокрема — за допомогою платформи для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів «Всеукраїнська школа онлайн», — зазначається у листі МОН.

Водночас Міносвіти рекомендує за потреби оголосити на цей час канікули — з урахуванням положень закону «Про повну загальну середню освіту». Серед іншого, навчальний рік має тривати не менш ніж 175 навчальних днів. Канікули протягом навчального року — не менш ніж 30.

Скріншот: mon.gov.ua

У МОН також вказали, що уряд подовжив загальний карантинний режим до 28 лютого. На цей час забороняється:

  • відвідувати заклади освіти групами у понад 20 людей (крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти);
  • відвідувати заклади освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% учнів або студентів і персоналу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи(класу) та за присутності глядачів.

З 19 грудня в Україні запровадять додаткові обмеження в межах загального карантину. Вони стосуватимуться навчальних закладів, громадського харчування, релігійних заходів. 

Кабінет міністрів вирішив посилити карантинні обмеження з 8 до 24 січня. Заклади освіти, крім дитячих садків, на період локдауну закриють. Також забороняється робота кав’ярень, ресторанів і барів (крім доставки та замовлень на винос), зачиняються кінотеатри, театри, фітнес-клуби, спортивні зали та басейни.