Web Analytics

Міськрада пропонує перенести намет з пл. Свободи, інакше — суд

Питання щодо розміщення намету на майдані Свободи 15 травня розглянули на засіданні погоджувальної комісії у Харківській міській раді. 

Про це повідомляє прес-служба Харківської міської ради. 

Звернення щодо проведення безстрокового мирного зібрання на пл. Свободи надійшло 12 травня від громадянина Михайла Лебедя на електронну пошту Харківської міської ради, повідомила заступниця Харківського міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі.

За її словами, заявник був запрошений на засідання комісії, але не з'явився.

Директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан сказав, що намет встановлений ​​прямо на проїжджій частині, але відповідно до Закону України «Про дорожній рух», заборонено розміщення будь-яких конструкцій на проїжджій частині за винятком виконання ремонтно-будівельних робіт. При цьому необхідно виконати низку заходів щодо забезпечення об'їзду такої ділянки, жодну з яких виконано не було.

«Цей намет знаходиться в охоронній зоні контактної мережі. При розміщенні будь-яких об'єктів поблизу контактної мережі подається окрема заявка на відключення живлення з контактних мереж, тому що в разі обриву люди потраплять в зону ураження струмом. Цього теж не було зроблено. Також, за інформацією з соціальних мереж, в наметі знаходиться запас пально-мастильних матеріалів, до чого це може призвести, ніхто не знає. Тому ми категорично проти розміщення даного намета на проїжджій частині. До того ж конструкція обмежує видимість пішохідного переходу і заважає руху транспорту», — сказав Дульфан.

Начальник управління дорожнього господарства Департаменту будівництва і дорожнього господарства Антон Стрілець сказав, що пл. Свободи знаходиться на балансі КП «Шляхрембуд», і ніяких документів з приводу узгодження встановлення намету на підприємство не надходило.

Головний інженер КП «Харківські теплові мережі» Олексій Лука сказав, що в зоні розміщення палатки знаходяться життєво важливі комунікації для міста, і установка конструкції ускладнює доступ до них.

«На цій ділянці на площі розташована магістральна камера, яка потребує капітального ремонту, тому що існує серйозна загроза обвалення її конструкції. Там потрібно поміняти два колектори, засувки і відновити конструктив самої камери. Час у нас обмежений, і вже необхідно приступити до ремонту, але поки у нас немає доступу до об'єкта», — повідомив Олексій Лука.

За результатами засідання, погоджувальна комісія ухвалила

«Запропонувати перенести проведення масового заходу з використанням намета з пл. Свободи на пл. Захисників України. У разі відмови доручити Юридичному департаменту Харківської міської ради у встановлений термін забезпечити підготовку і подачу матеріалу до Харківського окружного адміністративного суду».

Як пише у Facebook речник міськради Юрій Сидоренко, «це означає, що у порядку денному сьогоднішнього виконкому питання про демонтаж намету не буде». 

Виконком запланований на сьогодні на 15:00. 

Про те, що тільки суд може зупинити протест з використанням намету на площі Свободи, заявляв 13 травня начальник Головного управління Нацполіції у Харківській області Валерій Сокуренко. Водночас він пообіцяв захист права громадян на протест. 

«Зупинити цей протест може тільки суд. Якщо буде рішення суду, це буде розглядатися вже в іншій площині... Я переконаний, що воно все буде в рамках чинного законодавства, і отакого рішення суду про припинення цієї акції ми просто не отримаємо. Ніколи», — сказав Сокуренко. 

У свою чергу прокурор Харківської області Юрій Данильченко сказав, що прокуратура негайно подасть апеляцію в разі рішення суду про демонтаж намету. 

Читайте також: Заява Кернеса. Чому мовчить Світлична?