Web Analytics

Міськрада пропонує пенсіонерам з модульного містечка у Харкові переселитися в інтернати

Посадовці міської ради називають технічний стан модульного містечка для переселенців небезпечним для проживання.

Про це 12 липня заступник міського голови з питань охорони здоров'я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, повідомляє прес-служба Харківської міської ради.

«Ми вважаємо своїм обов'язком пояснити мешканцям, що технічний стан містечка сьогодні не сприяє комфортному проживанню людей і викликає певні ризики, якщо ми в такому стані увійдемо в зиму. З великим ризиком ми пережили минулу зиму і побачили, що відбувається з цими приміщеннями. На стінах модулів накопичується конденсат, оскільки забезпечити ці приміщення повноцінною вентиляцією не представляється можливим. Конденсат утворюється на стиках цих модулів і перетворюється в бурульки, а коли їх збиваєш, в приміщення надходить вода. З огляду на те, що там повністю електричне забезпечення, ця вода потрапляє на дроти. І в містечку вже було замикання і загоряння бойлерів», — прокоментувала Світлана Горбунова-Рубан.

Гарантійний термін модульного містечка завершився у липні 2017 року.

«Подальша експлуатація цих металоконструкцій неможлива. Там все знаходиться на електрообладнанні, і в даний час через підтікання води відбуваються замикання і можливі загоряння», — сказав Богдан Долина, директор КП «Харківспецбуд», яке обслуговує містечко.

30 серпня у більшості родин, які мешкають у модульному містечку, завершується договори на перебування в ньому, повідомила Горбунова-Рубан.

Фото: mediaport.ua

За її словами, місто запропонувало пенсіонерам, в тому числі із сім'ями, а також людям з інвалідністю переїхати в інтернатні заклади на території міста. Досі ніхто не погодився.

«Наші пропозиції ніхто не прийняв. Люди кажуть, що, мовляв, ми напишемо розписку і самі зробимо ремонт, тільки дайте нам жити в модульному містечку. Але ми зобов'язані їх інформувати і мотивувати до того, щоб вони прийняли рішення, які будуть комфортні для них та їхніх же дітей», — наголосила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона запевнила, що насильно виселяти людей з модульного містечка місто не буде.

Тимчасове модульне містечко відкрили у січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. З того часу в ньому проживали 800 людей. Сьогодні — 302 людини, з них 130 дітей, 33 пенсіонери, 17 багатодітних сімей, люди з інвалідністю. 

Читайте також: Модульне містечко у Харкові: фоторепортаж