Web Analytics

Міськрада анонсує ремонт мереж у будинках, де часто відключали опалення

У Департаменті комунального господарства нарахували 85 будинків, де часто відключали тепло через дефекти на мережах.

Підсумки минулого опалювального сезону і підготовку до наступного обговорювали 12 червня на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

Як зазначив директор Департаменту комунального господарства Олексій Богач, під час запуску опалення у 2018 році зафіксували понад 1,5 тисячі дефектів на мережах.

«Радикальним заходом щодо підвищення надійності мереж є збільшення обсягів заміни мереж, що ми і будемо робити цього року. ХТМ і КП «Жилкомсервіс» спільно визначили перелік житлових будинків для проведення ремонту внутрішньобудинкових систем. Особливу увагу буде приділено житловим будинкам, в яких була велика кількість повторних відключень тепла», — зазначив Богач.

За його словами, таких будинків у Харкові 85.

Всього на підготовку комунальних підприємств до наступної зими з міського бюджету виділили понад 800 млн грн.

«У порівнянні з минулим роком місто збільшило фінансування заходів з підготовки до опалювального сезону на 25%. Також у більшому обсязі до цієї роботи залучені кошти Світового банку», — каже Олексій Богач.

Фото: city.kharkov.ua

Як розповів генеральний директор КП «Харківські теплові мережі» Сергій Андрєєв, наразі за кошти Світового банку ведуться роботи з заміни трубопроводів на 18 об'єктах. Загалом на перекладку мереж інвестор виділив 14 млн дол.

Спільно зі Світовим банком також реалізуються проекти у сфері енергоефективності: встановлення в будинках індивідуальних теплових пунктів із системою погодного регулювання, будівництво когенераційної установки на Салтівській котельній, модернізація чотирьох великих насосних станцій і чотирьох котелень тощо. Інвестор виділяє на це 35 млн дол.

Протягом останнього опалювального сезону в Харкові неодноразово виникали складнощі з постачанням тепла і гарячої води. Через тривалу відсутність тепла в деяких будинках міста і пориви на мережах харків’яни пікетували міськраду.

З 1 січня тарифи КП «ХТМ» підвищилися: вартість послуг з надання централізованого опалення зросла на 17,8%, гарячої води — на 15,5%. У березні під час відкритого обговорення на підприємстві погодили чергове підвищення — на 21,9% і 21,6% відповідно.

Читайте MediaPort у Telegram