Web Analytics

Мін’юст з’ясовує виконання люстраційного закону новими очільниками АП

Міністерство юстиції України направило листа в Адміністрацію Президента України.

Про це повідомив заступник Міністра юстиції Сергій Петухов.

«Для перевірки правильності виконання Закону запитуємо інформацію щодо новопризначених очільників Адміністрації Президента. Це абсолютно звичайна усталена практика Мін’юсту, в якій немає ані краплі політики», — написав Петухов у Facebook.

Фото: facebook.com/sergiy.petukhov

«Суб’єкт призначення відповідає за проведення люстраційної перевірки і у випадку виявлення факту застосування заборон, передбачених Законом, має звільнити таку особу та надіслати це рішення Міністерству юстиції. Ми вносимо цю особу в люстраційний реєстр. У випадку невиконання вимог Закону «Про очищення влади» остаточне рішення має приймати суд, і ми не виключаємо такого варіанту», — додав він. 

21 травня Президент України Володимир Зеленський призначив головою Адміністрації Президента Андрія Богдана. Богдан був заступником міністра юстиції (у 2007 році), обіймав посади міністра Кабінету міністрів з питань антикорупційної політики (у 2010-му і вдруге у 2013-му), тож підпадає під люстрацію.

За словами екс-керівниці департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяни Козаченко, однієї з розробниць закону «Про очищення влади», відповідний підрозділ повинен був донести до президента інформацію: до особи застосовуються заборони і її не можна призначати:

«І тут два моменти: чи взагалі відомо президенту про таку інформацію? Якщо відомо — то він умисно порушив закон. Чи якщо йому невідомо — ставити запитання щодо дисциплінарної відповідальності, а також приведення до відповідності, у тому числі, указів президента або їхню відміну. На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративному порядку — через суд — щодо скасування указу президента».