Web Analytics

Мін’юст вимагає заборонити діяльність «Партії Шарія»

Міністерство юстиції звернулося до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою заборони діяльність «Партії Шарія».

Про подання позову повідомив 11 березня міністр юстиції Денис Малюська. За його словами, Мін’юст звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про заборону діяльності «Партії Шарія», базуючись на матеріалах прокуратури та СБУ.

«Підстави для подання позову — численні порушення Конституції та законів України політичною партією та, зокрема, особою, яку партія вказує у якості свого «лідера» — паном Шарієм», — написав Малюська у Facebook.

Міністерство юстиції не очікує, що справа «буде простою та легкою», додав Малюська.

Базуючись на матеріалах, наданих органами прокуратури та Служби безпеки України, ми подали до Окружного...

Опубликовано Denis Malyuska Четверг, 11 марта 2021 г.

Ситуацію також прокоментували у Службі безпеки України.

«Служба безпеки України надала Міністерству юстиції України матеріали щодо виявлених порушень вимог чинного законодавства при здійсненні реєстрації політичної партії «Партія Шарія», а також щодо протиправних дій її лідера», — йдеться у заяві СБУ.

Нормативною підставою позову стала ст. 21 закону «Про політичні партії в Україні». У ній мовиться: «Політична партія може бути за адміністративним позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань заборонена в судовому порядку у випадку порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій, встановлених Конституцією України, цим та іншими законами України».

Служба безпеки України надала Міністерству юстиції України матеріали щодо виявлених порушень вимог чинного законодавства...

Опубликовано Служба безпеки України Четверг, 11 марта 2021 г.

В Окружному адміністративному суді Києва підтвердили, що відкрили провадження за позовом Мін’юсту.

«Позивач просить суд витребувати у Служби безпеки України висновки експертів, які зазначені у листі до Мін’юсту від 4 березня 2021 року щодо протиправної діяльності політичної партії, та заборонити діяльність «Партії Шарія», — зазначають в ОАСК.

Лідер партії, блогер Анатолій Шарій звинувачення у протиправній діяльності відкидає та заявляє, що справа є «суто політичною».

«Жодні «протиправні дії лідера» не є підставою для заборони партії. Що ви робите взагалі?» — написав Шарій у Telegram-каналі.

Справу розглядатимуть за правилами спрощеного провадження з викликом сторін. Перше засідання призначили на 6 квітня.


Громадянин України Анатолій Шарій веде блог на YouTube з-за кордону. В Україні діє партія його імені. За результатами місцевих виборів у 2020 році члени «Партії Шарія» пройшли до Харківської міської ради. У фракції цієї партії — семеро депутатів. 

У лютому СБУ оголосила Анатолію Шарію підозру у державній зраді та розпалюванні ворожнечі. За версією слідства, він «здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері на замовлення іноземних структур».