Web Analytics

Мін'юст наказав звільнити політв'язня Литвінова з харківської колонії. Його помилували

На підставі Указу президента України про помилування Мін'юст видав наказ про звільнення Сергія Литвінова, який утримується в Диканівській виправній колонії.

Відповідний наказ опублікував заступник Міністра юстиції Сергій Петухов у Facebook.

«Підписав наказ про негайне звільнення Сергія Литвінова з Диканівської виправної колонії. Фізичне звільнення відбудеться, коли документи прибудуть в колонію, це має відбутися найближчим часом», — написав Петухов.

Фото: facebook.com/sergiy.petukhov

Сергія Литвінова у харківській колонії відшукали журналісти «Громадського». Українець відсидів у в'язниці РФ п'ять років і був переданий до Диканівської колонії у Харкові, де перебуває вже більше чотирьх місяців. У Росії Литвінова засудили на 8,6 роки «за нібито розбій, хоча спочатку хотіли засудили на 25 років за вбивство неіснуючих насправді людей на Луганщині, коли Литвінов був у складі батальйону «Дніпро-1».

Фото: hromadske.ua

Після публікації «Громадського» деякі представники правозахисних організацій закидали журналістам несвоєчасність матеріалу, який може зашкодити правам інших політв'язнів. Вони висловлювали думку, що Росія може звинуватити Україну у порушенні конвенції і припинити передавати українців, засуджених в РФ.

Дивіться також сюжет «СТБ» про Литвінова.