Web Analytics

Міносвіти планує запровадити обов’язкове ЗНО з математики

У МОН анонсували зміни в системі складання зовнішнього незалежного оцінювання для випускників шкіл. Обов’язкових предметів стане більше, а тестування з української мови та математики матимуть два рівні складності.

Про зміни в системі ЗНО розповіла сьогодні міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час години запитань до уряду в Верховній Раді.

«Ми запроваджуємо з 2021 року дворівневий іспит з української мови: це буде базовий рівень, українська мова як державна, і поглиблене вивчення — українська мова і література. Також з 2021-го ми плануємо запровадити обов’язкове ЗНО з математики. Воно також буде дворівневе, тобто буде легший і складніший рівень, залежно від потреб вступника», — розповіла Гриневич.

За її словами, базові навички з математики «необхідні кожній людині», оскільки цей предмет розвиває логічне й абстрактне мислення.

«А це навички, які потрібні усім людям, і дедалі більше країн роблять зовнішній іспит з математики обов'язковим для всіх дітей після завершення школи», — зазначила Лілія Гриневич.

Третім обов’язковим предметом буде історія України або англійська мова — за вибором.

«Тобто ми зараз серйозно готуємося до посилення з 2021 року як вивчення математики, так і англійської мови. Ці предмети є надзвичайно важливими для людини, яка хоче бути конкурентною в сучасному світі», — зауважила очільниця МОН.

Таким чином, 2021 року випускники шкіл обов‘язково складатимуть ЗНО з:

  • української мови — 1-й рівень, або з української мови та літератури — 2-й рівень.
  • математики — 1-й або 2-й рівень на вибір.
  • історії України або англійської мови на вибір.

Інфографіка: mon.gov.ua

Випускники також зможуть складати додаткові предмети за вибором.

За даними МОН, цього року зовнішнє незалежне оцінювання проходитимуть понад 354 тисяч людей. З них понад 320 тисяч обрали тестування з української мови та літературі, понад 232 тисяч — з історії України, понад 146 тисяч — з математики.

Читайте MediaPort у Telegram