Web Analytics

Завантаження...

Міноборони заявило про плани РФ захопити Харків: що відповіли в обладміністрації

У Міноборони заявили, що російські окупанти хочуть оточити угруповання Об'єднаних сил та захопити Харків. У Харківській обладміністрації та ОПУ натомість вважають, що ворог зазнає поразки.

Про ймовірні плани російського війська розповів на брифінгу 4 квітня речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

«Основні зусилля противник зосередив на підготовці до відновлення наступальних дій, аби оточити угруповання Об'єднаних сил та оволодіти містом Харків», — заявив він.

Мотузяник додав, що росіяни посилюють угруповання Західного і Південного військових округів у Слобожанському і Донецькому операційних районах.

«Робить це, як за рахунок перекидання військ з інших військових округів, так і шляхом залучення підрозділів свого мобілізаційного резерву», — уточнив речник Міноборони.

Голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов вважає, що до міста військо РФ підступитися не зможе.

«Ворог намагається концентрувати велику кількість своєї техніки для того, щоб просуватися далі до Луганської й Донецької областей. Наші ЗСУ героїчно там ведуть бої. І ворог втрачає велику кількість літаків, броньованої техніки, живої сили. По інших напрямках — знову-таки, ситуація може змінюватися щогодини, наразі ми розуміємо, що ворог до міста Харкова підступитися не зможе», — заявив він під час телемарафону «UA Разом».

Синєгубов додав, що військові розуміють усі ризики ще з 24 лютого, коли Харків атакували одним з перших.

«Зараз наші Збройні сили тримають свої позиції, по деяких напрямках ми відсуваємо ворога від меж міста Харкова — це і Дергачівський напрямок, і Роганський, разом з тим, ми чудово розуміємо, на що він здатен, його маневри, перегрупування. І, звичайно, що наші Збройні сили до цього всіляко готуються», — пояснив голова ХОВА.

Він додав, що найактивніші військові дії на Харківщині наразі точаться навколо Ізюма.

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович упевнений, що сил для захоплення Харкова у російських військ не вистачить.  

«Плани у них є, але я дуже сильно сумніваюся, що вони зможуть їх виконати. Інша справа, що обстріли Харкова тривають і триватимуть, і всієї України… Але взяти Харків — невирішальна задача. Йде перегрупування й спроба сколотити з цього хоч щось боєздатне», — розповів він в ефірі «Фейгин Live».

Арестович прогнозує, що росіянам потрібно якнайменше два тижні, щоб зібрати сили для наступу. Водночас у них панує безлад, «перемішані» різні підрозділи — навчальні, Росгвардія, десантники, морська піхота тощо.

Радник голови ОПУ нагадав, що війська РФ хотіли захопити Харків ще на початку війни, але не змогли.

«Такого угруповання, яке мало взяти Харків на початку, вони вже не зберуть ніколи. А якщо не взяла та, то нова не візьме точно. Харків, який вже навчився воювати, підготувався до оборони, зберіг зв’язок з великою землею, де вже салони краси відкриваються, жителі готові до всього, формуються нові загони тероборони», — підсумував Олексій Арестович.

Олексій Арестович. Фото: Офіс президента України

Ситуацію прокоментував і Харківський міський голова Ігор Терехов.

«Харків 24 лютого і Харків 5 березня — це два різних міста з точки зору обороноздатності. Харків — добре озброєне і добре підготовлене до оборони місто», — заявив він у відеозверненні.

Мер нагадав, що росіяни готувалися за три дні захопити всю Україну. Але за цей час вже відступили від Києва, Житомира, Сум і Чернігова, а українські війська звільнили безліч населених пунктів країни.

«Окупанти хочуть посіяти серед нас паніку та деморалізувати. Ми, харків’яни, не дамо їм такої можливості. Харків’яни завжди славилися своїм духом і витримкою. Прошу вас і зараз продемонструвати їх», — звернувся до містян Ігор Терехов.


У Генеральному штабі ЗСУ напередодні повідомляли, що росіяни продовжують блокувати Харків та обстрілювати місто з артилерії, перегруповують війська. Також — посилюють протиповітряну оборону в районі Бєлгорода та у місцях зосередження військ на Харківському напрямку.

Фото на головній: Харківська обладміністрація