Web Analytics

Міністра енергетики підозрюють в недостовірному декларуванні

Ігоря Насалика підозрюють в тому, що він не задекларував понад 1,2 мільйонів доларів. Міністр обвинувачення заперечує.

Підозру оголосили за фактом внесення недостовірних відомостей до декларації у 2015-2018 роках, повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Розслідуванням встановлено, що у 2014 році підозрюваний отримав у позику 1,249 млн доларів США від фізичної особи. Проте, в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», чиновник не відобразив вказану інформацію у щорічних деклараціях», — зазначили в САП.

Розслідування ведеться за ст. 366-1 Кримінального кодексу України (подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції»).

Максимальне покарання за цією статтею — два роки ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Ігор Насалик прокоментував заяву САП на своїй сторінці у Facebook.

«Що стосується підозри НАБУ та САП щодо нібито декларування мною недостовірної інформації, то повідомляю, що ця підозра була підготовлена на основі відповідного рішення НАЗК, яке було визнано незаконним та скасовано Верховним судом України ще 10 квітня 2019 року», — зазначив він.

На його думку, подібні заяви мають на меті відволікти його від виборчого процесу.

«Останнім часом хтось дуже хоче перевірити мене на стресостійкість і витрачає на це чимало часу та коштів, — додав міністр. — Чорнушні сайти цьому, звичайно, радіють, але звертаюсь до тих, хто їм платить: не дочекаєтесь! В мене чиста совість, і мені нема за що червоніти. Сподіваюсь, що НАБУ та САП — теж, і вони, дотримуючись українського законодавства, розставлять всі крапки над «і».

Фото: Facebook/EBA.Ukraine

Ігор Насалик очолює Міністерство енергетики та вугільної промисловості з 2016 року. До того він тричі був народним депутатом, двічі обирався мером Калуша.

Наразі Насалик балотується в одномандатному окрузі №85 з центром у Калуші. Він йде на вибори як самовисуванець.

Читайте MediaPort у Telegram