Web Analytics

Ми домовилися, що ніхто не відкрутиться — Зеленський після розмови з Рухані

Володимир Зеленський звернувся до українського народу з приводу розслідування падіння літака «Міжнародних авіаліній України» в Тегерані. 

У зверненні Зеленський виклав хронологію подій і дій української влади. 

«Ми працювали системно, без істерик заради одного — досягнення результату, а саме — з’ясування правди щодо обставин авіакатастрофи», — сказав президент України. 

«І сьогодні керівництво Ісламської Республіки Іран визнало факт збиття українського літака та свою провину в авіакатастрофі. Цьому також безперечно сприяла й підтримка з боку міжнародних партнерів, наполеглива позиція світової спільноти. За це я висловлюю щиру подяку лідерам США, Канади, Великої Британії, інших країн, міжнародних організацій — від імені українського народу. Зараз група українських експертів продовжує свою роботу. Для повного завершення розслідування ще потрібно провести низку дій», — зазначив Зеленський. 

Сьогодні глава держави розмовляв із президентом Ірану Хассаном Рухані. За словами Зеленського, він офіційно попросив вибачення в усієї України та родичів загиблих і визнав факт того, що Іран збив український «Боїнг-737».

«Ми домовилися, що просто зараз ним буде відданий наказ максимально швидко спільно з українськими експертами закінчити ідентифікацію тіл загиблих і підготувати їх для повернення в Україну. Це повинно статися найближчим часом. Ми також домовилися про початок спільної роботи з розшифровки двох бортових самописців — «чорних скриньок». Ми домовилися про повну юридичну та технічну взаємодію, включно з питанням отримання компенсації. Ми домовилися, що ніхто не відкрутиться», — сказав президент України. 

Зеленський сказав, що пам'ять загиблих буде гідно вшанована. Уряд надасть фінансову допомогу родинам загиблих. Держава сприятиме отриманню компенсацій від перевізника, страхових компаній та Ірану.

«Усі винні будуть покарані. Ми повернемо українцям не лише відчуття безпеки та справедливості, а й упевненість, що Україна завжди буде вас захищати, в якому куточку планети ви б не були», — підсумував Зеленський. 

Повний текст звернення опублікований на сайті Офісу президента.