Web Analytics

Мешканці новобудови у Харкові заявляють про перебої з електроенергією

Через знеструмлення будинку на вулиці Мирній 11 березня близько 500 родин залишились без електроенергії і, як наслідок, тепла. На знак протесту близько півсотні з них перекривали рух проспектом Науки.

Електропостачання відключили у 12-поверховців на вулиці Мирній. 11 березня близько 20.00 близько півсотні мешканців перекрили рух проспектом Науки.

«Поліцейські встановили, що три доби тому у будинку №19 на вулиці Мирній, де мешкають вказані громадяни, через нездійснення перереєстрації особових рахунків було припинено електропостачання, внаслідок чого люди перекрили рух», — прокоментували ситуацію у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Після переговорів з поліцією, приблизно за півтори години, люди розійшлися, і рух транспорту відновили.

Поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 293 Кримінального кодексу України (групове порушення громадського порядку).

Фото: hk.npu.gov.ua

Про обставини конфлікту мешканці житлового комплексу розповіли телеканалу UA: Харків. Наразі будинок частково заселений, частково — добудовується. Газові котли — на електричних насосах: коли живлення нема, у квартирах швидко стає прохолодно.

«Незрозуміло хто, чи обленерго, чи забудовник, за власним бажанням, чи ні, вимикають світло і лишають увесь будинок без електрики. Тут мешкають родини з дітьми, родини переселенців. У нас лічильники є, особистих рахунків немає», — говорить мешканець будинку Сергій Панащенко.

За словами комерційного директора «Харківобленерго» Сергія Титаренко, світло вимкнули через борг за січень та лютий — понад 400 тис грн. Відкрити особисті рахунки мешканці будинку наразі не можуть, тому що забудовник не передає енергетикам мережі.

«По факту проживають більше 500 родин. Договір укладений у нас з компанією у 2017 році. 11 числа надійшла заявка від ПРАТ «Харківенергозбут» на відключення боржника. Щоб оформити прямі відносини з мешканцями будинку, забудовник має здати кабельну лінію 10 кіловольт на баланс «Харківобленерго», розподільчу підстанцію та мережі. Перемовини ні до чого не привели», — сказав Титаренко.

У компанії, яка добудовує житловий комплекс, заявили, що гроші, які сплачують мешканці, перераховують обленерго вчасно і повністю. Проте деякі родини мають борги. Керівник компанії Руслан Шаргородський також каже, що документи на передачу мереж вже подав.

Ситуацію також прокоментували в Харківській міськраді. За словами першого заступника міського голови Ігоря Терехова, наразі представники мерії, фірми-забудовника і керуючої компанії вирішують, як вирішити проблему.

Терехов зазначив, що аналогічна ситуація — з газопостачанням. В один з під'їздів газ зовсім не подають, ще в один — з перебоями. Налагодити ситуацію з комунікаціями можна буде лише тоді, коли забудовник виконає всі необхідні технічні умови.

Читайте MediaPort у Telegram